سریع ترین چیپ موبایل توسط هاینیکس ساخته می شود

شرکت های زیادی چیپ ست های موبایل را تولید می کنند  که هر کدام به سفارش یکی از برندهای مطرح در بازار این کار را انجام میدهند .  کمپانی SK Hynix که عنوان دومین تولید کننده بزرگ دنیا را یدک می‌کشد در هفته گذشته اعلام کرد که موفق به ساخت سریع‌ترین چیپ حافظه دنیا شده است.
این DRAM که با بهره‌گیری از فناوری ساخت 20 نانومتری تولید شده قادر است در هر ثانیه 51.2 گیگابایت داده را پردازش کند که تقریبا چهار برابر سریع‌تر از انواع کم مصرف DDR4 عمل می‌کند.
این تولید کننده چیپ با قرار دادن 512 واحد I/O (یا همان مسیر انتقال داده) در مموری جدید تولیدی خود موفق شد که سرعت پردازش چیپ‌های موبایل را به میزان قابل ملاحظه‌ای نسبت به انواع قدیمی‌تر بهبود ببخشد.

کیم جین کوک، ریاست بخش توسعه موبایل هاینیکس در این رابطه گفت که با تولید این ماژول‌های جدید نیاز مشتریان به DRAMهای سرعت بالا تا حدود زیادی رفع خواهد شد. به گفته وی، هاینیکس با تولید ماژول‌های پرسرعت و کم مصرف، مصمم است که جایگاه خود را در بازار DRAM مستحکم‌تر نماید.
این تولید کننده چیپ نمونه‌هایی از DRAM جدید خود در اختیار برخی از شرکای تجاری‌اش قرار داده است و در نظر دارد که از نیمه دوم سال 2015 کار تولید انبوه این محصول را آغاز نماید.
کمپانی هاینیکس در ماه‌های اخیر همچنین نوعی مموری با پهنای باند بالا برای DRAMهای گرافیکی طراحی کرد که بر مبنای فناوری سه لایه ساخته شده بود و کمی بعد هم از ماژول‌های 128 گیگابایتی DDR4 خود برای دیتا سرورها پرده برداشت و به نظر می‌رسد که رونمایی از ماژول‌های جدید را به صورت جدی دنبال می‌کند.

منبع :  داده پرداز رایانه متین