بررسی هارد اکسترنال A60 سیلیکون پاور 

 آرمور A60 یکی از جدیدترین هارد درایوهای کمپانی سیلیکون پاور است که علاوه بر خاصیت ضد ضربگی در برابر آب نیز مقاوم است و همچنین طراحی مدرن و کاملا امروزی دارد. این محصول به تازگی توسط سایت Cnet که معتبرترین و مشهورترین سایت خبری IT در ایالات متحده آمریکا می‌باشد مورد نقد بررسی قرار گرفته و موفق به دریافت چهار جایزه شده است که در این خبر نگاهی خواهیم داشت به این نقد.
هارد آرمور A60 برای کار با کابل دارای یک پورت مادگی  USB 3.0نوع A بوده که مشابه به همان پورت USB 3.0 موجود در سیستم‌های کامپیوتری است. (اغلب هاردهای پورتابل دارای پورت مادگی نوع B هستند تا امکان کار با کابل‌های USB استاندارد را داشته باشند.)
در این درایو به جای استفاده از کابل‌های سنتی A-to-B از کابل‌ A-to-A USB 3.0 استفاده می‌شود.


راه‌اندازی اولیه
این هارد نیازی به راه‌اندازی اولیه ندارد و با استفاده از سیستم FAT32 کار می‌کند. این بدان معناست که این هارد با کامپیوترهای ویندوزی و Mac سازگاری دارد. توجه داشته باشید که در این نوع فایل سیستم امکان ذخیره‌سازی فایل‌های بزرگ وجود ندارد و برای ذخیره‌سازی فایل‌های 4 گیگابایت یا بزرگ‌تر لازم است که فرمت فایل سیستم هارد را به NTFS (ویندوز)، NFS+ یا exFAT تغییر دهید.
این هارد همچنین نرم‌افزار خاصی ندارد و تنها یک آیکون شورتکات برای ثبت محصول روی آن نصب شده است که گارانتی دو ساله آن را فعال می‌کند.
هارد Armor A60 از نوع Bus-powered است بدان معنا که کلیه اطلاعات مورد نیاز خود را از سیستم میزبان دریافت می‌کند و به همین دلیل تنها به یک کابل USB برای استفاده از آن نیاز خواهید داشت و هیچگونه نیازی به آداپتور برق جداگانه ندارید. این محصول زیبا بهترین عملکرد خود را در زمان استفاده از USB 3.0 دارد با این حال با پورت‌های USB 2.0 نیز کاملا سازگار است.
عملکرد Armor A60 به عنوان یک هارد پرتابل در تست‌های صورت گرفته بسیار خوب بود و برای نمونه در هنگام شبیه‌سازی عملیات‌ کپی کردن فایل سرعت رایت آن به رقم 104 مگابایت بر ثانیه و سرعت Read یا خواندن آن هم به 114مگابایت بر ثانیه رسید که اندکی بالاتر از هاردهای اکسترنال هم رده خود است.

در این آزمایشات همچنین، عملکرد هارد در زمان استفاده از پورت USB 2.0 بررسی شد که سرعت رایت آن به 29 و سرعت خواندن یا Read داده هم به رقم 35 مگابایت بر ثانیه رسید که با کلیه هاردهای USB 2.0 برابری می‌کرد.
در مورد دوام آرمور A60 هم باید گفت که محصول را چندین بار از ارتفاع کمر به پایین پرتاب کردیم و در هر بار هیچگونه آسیبی به آن وارد نشد. همچنین در زمانی که درپوش پورت USB 2.0 محصول به صورت بسته قرار داشت، محصول را در داخل سینک پر از آب ظرفشویی انداختیم و خوشبختانه هیچگونه آسیبی به آن وارد نشد.

نتیجه
هارد اکسترنال Armor A60 مدل مقرون به صرفه‌تری از هارد ضد ضربه LaCie Rugged drive است منتها از پورت Thunderbolt پشتیبانی نمی‌کند. بنابراین می‌توان گفت که این هارد گزینه‌ای بسیار مناسب برای آنهایی است که به یک هارد اکسترنال محکم برای استفاده در محیط‌های خشن نیاز دارند. عمده نگرانی در رابطه با این محصول عدم پشتیبانی آن از کابل‌های غیر USB است که با توجه به کارایی خوب محصول قابل چشم پوشی است. 

منبع : داد پرداز رایانه متین