هارد های 6 ترابایتی وسترن دیجیتال روانه بازار شد 

هارد یکی از پرفروشترین قطعات سخت افزاری کامپیوتر می باشد که هر روز ظرفیت آن در حال افزایش است . در این میان وسترن دیجیتال یکی از برندهای اصلی تولید کننده هارد در دنیا می باشد . این روزها سرعت بالا مهم‌ترین اولویت کاربران برای خرید هارد درایوهای ذخیره سازی است؛ معمولا زمانی که فاکتور قیمت نیز به همین اندازه اهمیت پیدا می‌کند درایوهای مکانیکی حرف اول را می‌زنند و زمانی که سرعت و عملکرد بی‌صدا اهمیت می‌یابند نام SSDها به میان می‌آید. حال کمپانی وسترن دیجیتال دو هارد درایو مقرون به صرفه جدید را برای گروه نخست عرضه کرده است.
سری هارد درایوهای سبز کمپانی وسترن دیجیتال با عملکرد بی‌صدایشان اکنون دو عضو جدید دارند: یک مدل 5 ترابایتی و یک مدل 6 ترابایتی. این هارد درایوهای 3.5 اینچی که برای مصرف‌کنندگان طراحی و ساخته شده‌اند دارای 64 مگابایت کش هستند و برای کاهش سرعت چرخشی خود و صرفه جویی در مصرف برق در زمانی که درایو در حال غیرفعال قرار دارد از فناوری IntelliPower وسترن دیجیتال بهره می‌گیرند.
براساس گزارشی که از سوی این کمپانی منتشر شده است درایوهای 5 و 6 ترابایتی این کمپانی جزو سریعترین مدل‌های سری گرین (سبز) این کمپانی هستند و سرعت رایت پایدار آنها به ترتیب برابر با 175 و 170 مگابایت بر ثانیه است. سریع‌ترین هارد دیگر این سری مدل 4 ترابایتی آن است که سرعتی برابر با 150 مگابایت بر ثانیه دارد.
البته واضح است که افزایش سرعت به معنای بالا رفتن قیمت و مصرف بالای انرژی خواهد بود. اما کمپانی وسترن دیجیتال فکر این مسأله را نیز کرده است و دو محصول جدید خود را با پایین‌ترین میزان مصرف برق ارائه کرده است. هر دوی این مدل‌ها مصرف برقی برابر با 5.3 وات در زمان خواندن و نوشتن داده و 0.4 وات نیز در حالت استند بای دارند.
گفتنی است که تابحال اطلاعاتی در مورد قیمت و زمان عرضه این دو محصول منتشر نشده است.

 

منبع : داده پرداز رایانه متین