بررسی هارد های بلک خاویار Cavier Black وسترن دیجیتال

یکی از قطعات اصلی کامپیوتر هارد دیسک می باشد که وظیفه ذخیره اطلاعات را دارد .
هاردها معمولا به چند دسته تقسیم می شوند : هارد هایی که مخصوص کارهای معمولی بوده و بر روی کامپیوترها نصب می شوند .  هاردهایی که مخصوص سرور بوده و دارای سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات بالا می باشند . هاردهایی که دارای سرعت بالا ولی با این تفاوت که نسبت به هاردهای دسته دوم نمی توانند به صورت 24 ساعته کار کنند و روشن باشند و ممکن است به مرور زمان با مشکل مواجه شوند.
هارد بلک خاویار جزو دسته سوم می باشد ، یک هارد با سرعت بالا با این تفاوت که برای کار طولانی مدت ساخته نشده است و اگر قصد خرید هاردی دارید که می خواهید به صورت 24 ساعته کار کند باید سراغ هاردهای RED خانواده وسترن دیجیتال بروید که معمولا نسبت به هاردهای معمولی 100 هزار تومان گران تر می باشند .

با توجه به توضیحات داده شده هاردهای بلک خاویار دارای چه ویژگی منحصر به فردی می باشد که کاربران خاص تمایل زیادی به استفاده از آن را دارند ؟

هاردهای Cavier Black شرکت وسترن دیجیتال با ظرفیت 500 ، 750 ، 1ترابایت ، 2 ،3 و 4 ترابایت در بازار وجود دارد (ممکن است در بعضی از مواقع بعضی از ظرفیت ها در بازار وجود نداشته باشد). سرعت چرخش هارد های بلک 7200 دور در دقیقه با رابط SATA می باشد . سرعت بالای بلک خاویار دلیل بر سر و صدای زیاد آن نمی باشد  این محصول هنگام نوشتن و خواندن اطلاعات به دلیل سیستم محافظتی تعبیه‌شده در آن تا حدودی در مقابل ضربه و لرزش مقاوم است که این موضوع صدمات ناشی از لرزش‌ها و تکان‌های ناگهانی را هنگام کار کردن به حداقل می‌رساند و هنگام خواندن و نوشتن اطلاعات صدای کمی دارند .  هاردهای 3.5 اینچی بلک خاویار در تمام ظرفیت ها دارای 64 مگابایت کش می باشند و هاردهای 2.5 اینچ که بر روی لپ تاپ ها و در بعضی از مواقع به عنوان هارد اکسترنال مورد استفاده قرار می گیرد دارای 16 مگابایت حافظه کش می باشد .

نتیجه می گیریم که هارد بلک خاویار بدلیل مواردی که در زیر به آن اشاره میکنم نسبت به مدل های مختلف دارای کیفیت و قیمت بالاتری می باشد :
1. سرعت دور بالاتر چرخش هد
2. حافظه کش بالا
3. دارای رابط ساتا 3 گیگابایت پرسکند
4. دمای هارد در زمان کار کرد 100 درصد نسبت به مدلهای Blue , Green تا حد قابل ملاحضه ای پایین تر می باشد
5. سرو صدای کمتر در هنگام نوشتن و خواندن اطلاعات 
6. بهره گرفتن از تکنولوژی Intelliseek بهترین سرعت جستجوی دیتا برای کم شدن لرزش و توان مصرفی در هارد
7.استفاده از تکنولوژی No Touch که موجب میشود هد recording هرگز مدیا را لمس نکند، سایش کمتر سرهد ومدیا و امنیت بیشتر هنگام حمل و نقل
8. .خنک بودن وداغ نشدن هارد در حین عملکرد ، بهره بردن از تکنولوژیNo Touch و تکنولوژی حفاظت لرزش Leading Edge بیشترین قابلیت اطمینان وپایداربودن انتقال دیتا

برای مشاهده قیمت هاردهای بلک خاویار کلیک کنید