بررسی هارد اکسترنال Trekstor DataStation Pocket Xpress

با یکی دیگر از مقالات تخصصی سایت آسارایان با عنوان بررسی هارد اکسترنال Trekstor DataStation Pocket Xpress در خدمت شما هستم . تا به حال نام برند Trekstor را شنیده اید . برندی که تا چند سال پیش محصولات با کیفیت بالا روانه بازار می کرد . هارد دیسک اکسترنال DataStation Pocket Xpress محصول دیگری از کمپانی آلمانی Trekstor می‌باشد. این محصول نیز همانند دیگر محصولات هارد دیسک سری Pocket شرکت از ویژگی اصلی کوچک و قابل حمل بودن بهره می‌برد. هارد دیسک اکسترنال Pocket Xpress که در ظرفیت‌های 250 تا 640 گیگابایت موجود می‌باشد تنها 193 گرم وزن دارد. ابعاد این دستگاه 13 × 78 × 132 میلی‌متر است و در رنگ‌های متنوعی موجود می‌باشد. این هارد دیسک بسیار کم مصرف است و برق آن تنها با همان کابل USB 2.0 متصل به رایانه تامین می‌شود. بدین طریق با همه‌ی لپ‌تاپ‌ها و نوت‌بوک‌ها به خوبی سازگاری خواهد داشت. در هنگام کار کردن بسیار ساکت می‌باشد و به زحمت و در هنگام نزدیک کردن گوش می‌توان از آن صدایی شنید. این دستگاه در رنگ‌های بسیار متنوعی موجود می‌باشد. به طور کلی این دستگاه که کیفیت بسیار خوبی نیز دارد با هدف پرتابل بودن، حمل و نقل ساده و نیز بهره‌برداری سریع ساخته شده است و برای افرادی که مایل هستند همواره هارد دیسک اکسترنال خود را به همراه داشته باشند بسیار مناسب می‌باشد.
هارد دیسک Pocket Xpress فاقد هرگونه شارژر AC می‌باشد و برق آن مستقیما از همان کابل USB که به رایانه وصل می‌شود تامین می‌گردد. در ضمن مصرف بسیار پایینی دارد و بدین طریق با همه‌ی لپ‌تاپ‌ها و نوت‌بوک‌ها به خوبی سازگاری خواهد داشت. در هنگام کار کردن بسیار ساکت می‌باشد و به زحمت و در هنگام نزدیک کردن گوش می‌توان از آن صدایی شنید.

سرعت دسترسی به اطلاعات با این هارد دیسک بسیار زیاد می‌باشد. با استفاده از کابل USB 2.0 که البته قابلیت سازگاری با USB 1.1 را نیز دارد می‌توان به سرعت خواندن و نوشتن حدود 31 مگابایت بر ثانیه دست یافت. این دستگاه به محض اتصال به رایانه به سرعت آماده‌ی کار می‌شود و این کار حدودا 15 میلی‌ثانیه طول می‌کشد.

هارد دیسک Pocket Xpress دستگاه مناسبی به عنوان گسترش حافظه برای رایانه قدیمی شما می‌باشد. همچنین راه حل مناسبی برای گرفتن Back Up از اطلاعات و نیز حمل و نقل برای تبادل اطلاعات است. به علاوه سیستم عامل Mac نیز توانایی پشتیبانی از آن را دارد. این دستگاه در رنگ‌های بسیار متنوعی موجود می‌باشد. به طور کلی این دستگاه که کیفیت بسیار خوبی نیز دارد با هدف پرتابل بودن، حمل و نقل ساده و نیز بهره‌برداری سریع ساخته شده است و برای افرادی که مایل هستند همواره هارد دیسک اکسترنال خود را به همراه داشته باشند بسیار مناسب می‌باشد.