بررسی هارد اکسترنال مدل Seagate Portable FreeAgent Go

با یکی دیگر از مقالات سایت در خدمت شما هستم . حتما سیگیت را میشناسید برندی که در تولید هارد های اینترنال و اکسترنال نسبت به رقبا یک سرو گردن بالاتر می باشد . یکی از محصولات تولیدی این برند Seagate Portable FreeAgent Go می باشد .  شرکت Seagate با معرفی سری FreeAgent Pro خود گامی‌ دیگر و رو به جلو را در ساخت هارد دیسک‌های اکسترنال برداشته است. علاوه بر اینکه دستگاهی را برای گرفتن Back Up از فایل‌های مختلف خود در اختیار دارید؛ FreeAgent مناسب افرادی است که از رایانه‌های مختلف استفاده می‌کنند و همواره مجبورند اطلاعات خاصی را با همه‌ی آن‌ها به اشتراک بگذارند. این یک درایور خوش ساخت و باریک می‌باشد و درضمن نرم‌افزار آن نیز بسیار عالی کار می‌کند. هارد دیسک کسترنال FreeAgent Pro طراحی به شکل گوه دارد و از یک چراغ نارنجی برای نشان دادن کار کردن دستگاه کمک می‌گیرد. ظرفیت آن نیز از 320 تا 750 گیگابایت متغیر است. این یک هارد درایو USB است که همراه با یک Y-Cable می‌باشد. بسته‌ی نرم‌افزاری همراه دستگاه دارای بعضی ابزارهای SeaGate است که با نام Ceedo شناخته می‌شود. این دستگاه از eSATA نیز استفاده می‌کند.

نرم‌افزار Ceedo
Ceedo در حقیقت برنامه‌ای است که درایور به وسیله‌ی آن کار می‌کند. این برنامه واسطی کاربری همانند ویندوز را برای اجرای برنامه‌ها، مدیریت فایل‌ها و غیره در اختیار کاربر قرار می‌دهد. وقتی که دستگاه را به رایانه متصل می‌کنید؛ به طور خودکار نوار وظیفه‌ای در میانه‌ی نمایشگر شما ظاهر می‌شود. دکمه‌ی مرکزی را که فشار دهید منوی استارت باز می‌شود و بسیار شبیه به مورد موجود بر روی ویندوز XP است. برنامه‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید در قسمت سمت چپ نمایش داده می‌شوند. شما حتی می‌توانید برای استفاده از دیگر برنامه‌های نصب شده به All Programs مراجعه نمایید. این دستگاه دارای مجموعه‌ای بسیار غنی از نرم‌افزارها به صورت آنلاین است که برای دانلود رایگان آماده هستند. برخی از این برنامه‌ها VLC Player, Winrar یا Firefox هستند.

البته یک مشکل بسیار بزرگ این است که وقتی برای دانلود وارد سایت می‌شوید به شما گفته می‌شود که نرم‌افزار Ceedo نصب شده بر روی دستگاه شما قدیمی می‌باشد. که می‌توان آن را آپدیت کرد.

جمع بندی
ما FreeAgent Go را بسیار دوست داشتیم. این دستگاه طبق قرار کاملا قابل حمل و مطمئن در نگهداری از فایل‌ها می‌باشد. برنامه‌ی Ceedo بسیار کارآمد می‌باشد و تقریبا هر چیزی را که مورد نیاز است در اختیار قرار می‌دهد.