بررسی هارد اکسترنال مدل Trekstor DataStation Pocketx X.U

یکی از هارد های تولید شده توسط شرکت ترکستور Trekstor DataStation Pocketx X.U می باشد .  همانطور که از نام این محصول پیداست مدل Pocket X.U مدلی بسیار جمع و جور و از نوع جیبی می‌باشد. این هارد دیسک اکسترنال با ابعاد حدودا 13 × 75.2 × 123.5 میلی‌متر و وزن فقط 180 گرم در ظرفیت‌های 80 تا 640 گیگابایت موجود می‌باشد. مدل Pocket X.U بسیار کم مصرف می‌باشد و برق آن به وسیله‌ی کابل USB 2.0 تامین می‌شود. این هارد دیسک اکسترنال با هدف حمل و نقل آسان طراحی شده است که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

هارد دیسک اکسترنال DataStation Pocket X.U محصول دیگری از کمپانی آلمانی Trekstor می‌باشد که با هدف جمع و جور بودن و راحتی در حمل و نقل طراحی و ساخته شده است. این هارد دیسک اکسترنال که تنها 2.5 اینچ قطر دارد از بدنه‌ای آلومینیومی بسیار با کیفیت بهره می‌برد. چنین بدنه‌ای علاوه بر استحکام؛ به این هارد دیسک قابلیت بسیار خوبی نیز در خنک شدن می‌بخشد.

هارد دیسک Pocket X.U فاقد هرگونه شارژر AC می‌باشد و برق آن مستقیما از همان کابل USB که به رایانه وصل می‌شود تامین می‌گردد. در ضمن مصرف بسیار پایینی دارد و بدین طریق با همه‌ی لپ‌تاپ‌ها و نوت‌بوک‌ها به خوبی سازگاری خواهد داشت. در هنگام کار کردن بسیار ساکت می‌باشد و به زحمت و در هنگام نزدیک کردن گوش می‌توان صدایی از آن شنید.

سرعت دسترسی به اطلاعات با این هارد دیسک بسیار زیاد می‌باشد. با استفاده از کابل USB 2.0 که البته قابلیت سازگاری با USB 1.1 را نیز دارد می‌توان به سرعت خواندن و نوشتن حدود 31 مگابایت بر ثانیه دست یافت. این دستگاه به محض اتصال به رایانه به سرعت آماده‌ی کار می‌شود و این کار حدودا 15 میلی‌ثانیه طول می‌کشد.

هارد دیسک Pocket X.U دستگاه مناسبی به عنوان گسترش حافظه برای رایانه قدیمی شما می‌باشد. همچنین راه حل مناسبی برای Back Up گرفتن از اطلاعات و نیز حمل و نقل برای تبادل اطلاعات است. به علاوه سیستم عامل Mac نیز توانایی پشتیبانی از آن را دارد. به طور کلی این دستگاه که کیفیت بسیار خوبی نیز دارد با هدف پرتابل بودن، حمل و نقل ساده و نیز بهره‌برداری سریع ساخته شده است و برای افرادی که مایل هستند همواره هارد دیسک اکسترنال خود را به همراه داشته باشند مناسب می‌باشد.