بررسی تخصصی هارد پرتابل Trekstor DataStation Maxi M.UB

بررسی تخصصی هارد پرتابل Trekstor DataStation Maxi M.UB عنوان یکی دیگر از مقالات تخصصی سایت می باشد . برند ترکستور شاید برای خیلی از کاربران زیاد شناخته شده نباشد با توجه به اینکه فعالیت این شرکت نیز بسیار محدود می باشد . کمپانی آلمانی Trekstor مدل m.ub از سری Maxi هارد دیسک‌های اکسترنال خود را معرفی کرد. این هارد دیسک اکسترنال مجهز به بدنه‌ی آلومینیومی با استحکام بالا و قابلیت دفع گرمای زیاد می‌باشد و با وزن 1.1 کیلوگرم در نسخه‌های 500 گیگابایت، 1 ترابایت و 1.5 ترابایت موجود است. این هارد دیسک اکسترنال در رنگ‌های متنوعی ساخته شده است و دستگاه مناسبی برای Back Up گرفتن از محتوا و نگهداری فایل‌های ضروری شما می‌باشد.

کمپانی Trekstor در ساختن هارد دیسک‌های اکسترنال با کیفیت بالا و ویژگی‌های عالی سابقه‌ی خوبی دارد. این بار در سری Maxi مدل m.ub را معرفی کرده است. این مدل بر خلاف مدل Pocket ابعاد و وزن بزرگتری دارد و در ضمن ظرفیت بالاتری نیز دارد. ابعاد این هارد اکسترنال با قطر 3.5 اینچ 35 × 116 × 205 میلی‌متر است. این دستگاه می‌تواند به صورت افقی یا عمودی بر روی میز قرار بگیرد. این امکان برای میزهای شلوغ بسیار مناسب است. در ضمن وزن این دستگاه 1.1 کیلوگرم می‌باشد که البته این بدین معنی است که با یک هارد دیسک رومیزی مواجه هستیم.

با چنین ابعادی انتظار ظرفیت بالایی از این هارد دیسک خواهیم داشت. ترکستور M.ub در ظرفیت‌های 500 گیگابایت، 1 ترابایت و 1.5 ترابایت ساخته شده است. چنین ظرفیت بالایی به خصوص در 1.5 ترابایت این دستگاه را برای افرادی که مایل به آرشیو کردن اسناد صوتی و تصویری خود هستند بسیار مناسب ساخته است. برای مثال عکاسان جزو این گروه قرار می‌گیرند که همواره دوست دارند آرشیو عکس‌های گرفته شده‌ی خود را جمع‌آوری کرده و به همراه داشته باشند.

بدنه‌ی آلومینیومی این دستگاه استحکام بسیار بالایی به آن می‌بخشد و در ضمن قابلیت بسیار خوبی در دفع گرما به آن می‌دهد. این دستگاه در ضمن بسیار بی سر و صدا کار می‌کند. پس با هارد دیسک اکسترنالی مواجه هستیم که همزمان بسیار بی سر و صدا و خنک می‌باشد. بر روی بدنه‌ی این دستگاه یک کلید برای روشن و خاموش کردن قرار دارد. برق آن به وسیله‌ی یک آداپتور AC تامین می‌شود و با این حال مصرف بسیار پایینی دارد. با توجه به آداپتور AC کلید روشن و خاموش بر روی دستگاه ضروری می‌باشد. تنها راه اتصال این دستگاه به رایانه کابل USB 2.0 می‌باشد که توانایی انتقل اطلاعات با سرعت تقریبی تقریبی 30 مگابایت بر ثانیه (30MB/S) را دارد. سرعت خواندن 30.6 مگابایت بر ثانیه (30.6MB/S) و سرعت نوشتن 27.3 مگابایت بر ثانیه (27.3MB/S) است این سرعت بسیار بالایی است. در ضمن پورت USB آن قابلیت سازگاری با USB 1.1 را نیز دارد. این دستگاه به محض اتصال به رایانه در عرض 13.4 میلی‌ثانیه (13.4ms) عملیاتی می‌شود.

در کل هارد دیسک اکسترنال Trekstor DataStation Maxi m.ub به افرادی توصیه می‌شود که دارای آرشیوی از اطلاعات پر حجم و با ارزش هستند که مایل هستند آن‌ها را در یک جا گرد آوری کنند یا مانند عکاسان و فیلم‌برداران باید فایل‌های صوتی و تصویری پر حجم خود را نگهداری کنند. امنیت این دستگاه بسیار بالا است چرا که از ویژگی ضد سرقت بهره می‌برد که به وسیله‌ی رایانه فعال می‌شود و کسی به جز صاحب آن نمی‌تواند به اطلاعات دسترسی پیدا کند.