بررسی هارد اکسترنال مدل Trekstor DataStation Pocket I.U

Trekstor DataStation Pocket I.Uیکی دیگر از مدل های هارد اکسترنال برند ترکستور می باشد .  کمپانی آلمانی Trekstor محصول دیگری از هارد دیسک‌های اکسترنال سری Pocket یا جیبی خود را معرفی کرد. این مدل نیز همانند دیگر مدل‌های سری Pocket از ویژگی کوچک و قابل حمل بودن بهره می‌برد. هارد دیسک اکسترنال DataStation Pocket l.u با وزن تنها 193 گرم و ابعاد 15 × 81 × 131 میلی‌متر در ظرفیت‌های 80 تا 500 گیگابایت موجود می‌باشد. این هارد دیسک اکسترنال مصرف بسیار کمی دارد و برق آن توسط کابل USB متصل به رایانه تامین می‌شود.

هارد دیسک اکسترنال DataStation Pocket l.u محصول دیگری از کمپانی آلمانی Trekstor می‌باشد که با هدف جمع و جور بودن و راحتی در حمل و نقل طراحی و ساخته شده است. این هارد دیسک اکسترنال که تنها 2.5 اینچ قطر دارد از بدنه‌ای با روکش چرم بسیار با کیفیت و طراحی مدرن بهره می‌برد.

هارد دیسک pocket lu فاقد هرگونه شارژر AC می‌باشد و برق آن مستقیما از همان کابل USB که به پورت USB رایانه وصل می‌شود تامین می‌گردد. در ضمن مصرف بسیار پایینی دارد و بدین طریق با همه‌ی لپ‌تاپ‌ها و نوت‌بوک‌ها به خوبی سازگاری خواهد داشت. در هنگام کار کردن بسیار ساکت می‌باشد و به زحمت و در هنگام نزدیک کردن گوش می‌توان از آن صدایی شنید.

سرعت دسترسی به اطلاعات با این هارد دیسک بسیار زیاد می‌باشد. با استفاده از کابل USB نسخه‌ی 2 که البته قابلیت سازگاری با USB نسخه‌ی 1.1 را نیز دارد می‌توان به سرعت خواندن و نوشتن حدود 31 مگابایت بر ثانیه دست یافت. این دستگاه به محض اتصال به رایانه به سرعت آماده‌ی کار می‌شود و این کار حدودا 15 میلی‌ثانیه طول می‌کشد.

هارد دیسک Pocket l.u دستگاه مناسبی به عنوان گسترش حافظه برای رایانه قدیمی شما می‌باشد. همچنین راه حل مناسبی برای Back Up گرفتن از اطلاعات و نیز حمل و نقل برای تبادل اطلاعات است. به علاوه سیستم عامل Mac نیز توانایی پشتیبانی از آن را دارد. به طور کلی این دستگاه که کیفیت بسیار خوبی نیز دارد با هدف پرتابل بودن، حمل و نقل ساده و نیز بهره‌برداری سریع ساخته شده است و برای افرادی که مایل هستند همواره هارد دیسک اکسترنال خود را به همراه داشته باشند مناسب می‌باشد.