بررسی هارد اکسترنال Western Digital External My Book Home Edition

با یکی دیگر از مقالات سایت اسارایان با عنوان بررسی هارد اکسترنال Western Digital External My Book Home Edition در خدمت شما هستم . Western Digital مدل جدیدی از هارد درایوهای اکسترنال سری My Book خود را با طراحی ظاهری، نرم افزارها و آپشن های اتصالاتی نوین معرفی کرد. این ویژگی ها آن را تبدیل به یک درایو کاملا جدید کرده است و با این تغییرات تبدیل به یکی از بهترین هارد درایور های Back Upی شده است که تا کنون تست کرده ایم.
طراحی و ویژگی ها
بارز ترین تغییر ظاهری این دستگاه را می توانیم در محفظه ی آن شاهد باشیم. گوشه های آن نرم تر و گرد تر هستند و یک لامپ فعالیت جدید نیز بر روی آن وجود دارد. مدل قدیمی از دو دایره بهره می جست. یکی برای فعالیت، و دایره ی دیگر میزان پر بودن درایور را نشان می داد. مدل جدید فقط یک نوار LED دارد. این چراغ در هنگام کارکردن دستگاه روشن و خاموش می شود و همچنین نشان دهنده ی میزان پر بودن هارد نیز هست.
این دستگاه از سه پورت برای اتصال به رایانه بهره می برد. این ها USB 2.0, FireWire 400 و eSATAرا شامل می شوند. این امکانات برای کاربران رایانه، مکینتاش و کسانی که به استفاده از eSATA علاقه مند هستند مناسب می باشد. وقتی آن را می خرید؛ درون جعبه کابل های USB 2.0 و FireWire وجود دارند ولی eSATA پیدا نمی شود. ظرفیت ذخیره سازی آن 1TB است. پیش از این نیز گفتیم که این یک هارد درایو با تخصص Back Up گرفتن از اطلاعات می باشد، به همین دلیل نیز نرم افزارهای بسیار کارآمدی برای این کار بر روی دستگاه وجود دارد. در حقیقت هیچ CD همراه با آن موجود نیست و تمام نرم افزارها بر روی خود هارد درایو موجود می باشند.
ابعاد این دستگاه 6.5X5.4X2.1 اینچ می باشد و 2.5 پاوند وزن دارد که معادل 166X137X54 میلیمتر و 1.15 کیلوگرم می باشد. این دستگاه بهترین عملکرد را بین دماهای 5 تا 35 درجه ی سانتیگراد دارد. در هنگام کار کردن و انتقال فایل ها صدای بسیار کم و قابل شنیدنی تولید می کند و در غیر آن نیز اصلا صدایی ندارد. در کل بسیار خنک کار می کند و فقط پس از ساعت ها استفاده ی جدی کمی گرم می شود.
جمع بندی
کار یک هارد درایو Back Up بسیار ساده است و برای کاربرانی که علاقه مند به Back up گرفتن از اطلاعات خود هستند بسیار مناسب می باشد و این دستگاه کار خود را خیلی خوب انجام می دهد. طراحان تلاش بسیاری کرده اند که نصب و راه اندازی دستگاه به سادگی هرچه تمام تر باشد و در کار خود موفق نیز بوده اند. این نوعی از درایور می باشد که ما به خانواده و دوستان پیشنهاد می کنیم. تنها نقطه ی ضعف آن نبود کابل eSATA همراه در جعبه است. با این حال بیشتر کاربران عادی بر روی مادر بورد رایانه ی خود پورت eSATA ندارند و FireWire و USB 2.0 نیاز آن ها را بر طرف می سازد.