بررسی هارد اکسترنال Western Digital External My Book Elite

نام یکی از محصولات پرفروش شرکت وسترن دیجیتال Western Digital External My Book Elite می باشد .  محصولی که در ظرفیت های مختلف با کیفیت های متفاوت روانه بازار شده است .  هارد دیسک اکسترنال western Digital My Book Elite 2TB ویژگی های بسیار خوبی را در ارایه ی Back up از فایل های ذخیره سازی شده ارایه می کند. با اینکه هارد درایوهای USB 2.0 پر سرعت تری را نیز تست کرده ایم، ولی این دستگاه مجهز به هیچ اتصالات جایگزینی مانند eSATA نمی باشد. این دستگاه از حافظه ی بسیار زیاد 2TB بهره می برد که برای ذخیره سازی انواع فایل های بسیار پر حجم و در دراز مدت کاملا مناسب می باشد.
این دستگاه نیز همان طراحی ظاهری کتابی شکل مانند مدل های قبلی خود را دارد و به صورت غیر مستقیم و بوسیله ی تهویه های قسمت پشتی و بالای آن خنک می شود. بنابراین کاملا بی سر و صدا کار می کند. بزرگترین تغییر ظاهری در نشانگر ظرفیت آن دیده می شود که در مدل های قبلی از چراغ های LED استفاده می شد ولی در این مدل از یک صفحه ی نمایش e-ink برای نشان دادن اینکه چقدر ظرفیت در دستگاه باقی مانده استفاده می شود.
صفحه ی نمایش e-ink یا همان e-lable به راحتی می تواند توسط کاربر تغییر داده شود. این نمایشگر از فناوری e-paper بهره می برد که همانند جوهر بر روی کاغذ خوانده می شود. به همراه WD SmartWare و این فناوری کاربر می تواند درایور خود را برچسب بزند یا محتویات آن را برای خود مشخص کند. این نمایشگر می تواند وظایف دیگری را مثل نشان دادن ظرفیت باقی مانده نشان دهد. فناوری WD GreenPower مصرف انرژی دستگاه را تا 30% کاهش می دهد. ویژگی هم برای روشن و خاموش کردن دستگاه به همراه رایانه وجود دارد.
Western digital My Book Elite 2TB از یک اتصال USB2.0 mini بهره می برد برای رد و بدل اطلاعات بین خود و رایانه بهره می برد. این دستگاه علاوه بر ویندوز، با رایانه های مکینتاش نیز به خوبی سازگاری دارد. یکی از نرم افزارهای همراه این دستگاه WD SmartWare می باشد که برای برنامه ریزی جهت Back up گرفتن از فایل ها کاملا مفید می باشد. این نرم افزار به طور خودکار فایل های بر روی رایانه و درایور را بر اساس پسوند آن ها طبقه بندی می کند و بدین طریق کاربر می تواند خود انتخاب کند که از کدام پسوند از فایل ها Back up گرفته شود.