روش تمیز کردن صفحه های لمسی

همواره تمیز کردن صفحه های لمسی گوشی و تبلت برای دارندگانشان دردسر ساز بوده است و به همین دلیل امروز روش تمیز کردن این قبیل صفحه نمایش ها را به شما آموزش میدهیم .

۱-اول از همه باید عامل تمیز کنندگی یعنی دستمال مناسب این کار را انتخاب کنیم در بعضی از دستگاه ها دستمال مخصوص این کار درون محتویات همراه دستگاه است ولی در بعضی دیگر نیست ، برای انتخاب دستمال باید بگویم تنها از دستمال های فیبری با عنوان نانو و میکرو استفاده کنید تا آسیبی به دستگاه شما وارد نشود.

۱.۱-دقت داشته باشید اگر همراه دستگاه شما دستمال مخصوص آن وجود دارد به هیچ عنوان از دستمال دیگر استفاده نکنید زیرا ممکن است به صفحه نمایش شما آسیب برسد .

 


علت استفاده از دستمال های فیبری:
دقت داشته باشید که اغلب گوشی ها و صفحه نمایش ها با دست  و انگشت کار می کنند و تنها علت کثیفی این دستگاه ها چربی دست است و دستمال های فیبری به راحتی این چربی را پاک می کند .
۲-قبل از تمیز کردن گوشی یا تبلت خود ،حتما آن را خاموش کنید برای مطمئن بودن از امنیت دستگاه می توانید باتری دستگاه را در بیاورید و آن را از برق جدا کنید .
۳-ابتدا به صورت دایره وار و بدون هیچ افزونه ای با دستمال فیبری صفحه نمایش را تمیز کنید این کار باعث می شود تا چربی به دستمال شما جذب شود و اگر کثیفی احتمالی دیگری بر روی آن باشد نیز تمیز گردد .
۳.۱-دقت داشته حرکات دستتان به حالت دایره وار و یکنواخت باشد و تمام صفحه نمایش را  پوشش دهد .

۴- حال نوبت به استفاده از افزونه های مجاز که برای این کار ساخته شده اند می رسد و یک لایه ی محافظ بر روی صفحه نمایشتان ایجاد کنید.حتما دقت کنید که محصولات اپل تمیز کننده خواص خود را دارند و برای دیگر نمونه ها از برند های دیگر را به صورت عمومی از اغلب تمیز کننده ها استفاده میشود .

4.1-حتما قبل از استفاده از شوینده ها و افزونه ها دستورالعمل رو آنها را مطالعه کنید زیرا بعضی از آن ها نیاز به فراهم کردن پیش زمینه ای هستند تا بهتر عمل کنند.
4.2-اگر از پارچه های کتان استفاده می کنید بهتر است به همراه آب مقطر باشد.
5-حال که مقداری از آن شوینده را روی صفحه لمسی خود ریختید با دستمال فیبری خود به نرمی و بدون هیچ فشاری تمام سطح آن را تمیز کنید.

هشدار ها !!!
1-هیچگاه از روش های خود ساخته برای تمیز کردن صفحه نمایش های لمسی استفاده نکنید این کار فقط باعث می شود روی آن سطح خط و خش بیندازید. مثل تمیز کردن صفحه نمایش با لباس  2- در هیچ شرایطی از دستمال کاغذی برای تمیز کردن این سطوح استفاده نکنید زیرا دارای ساختار های فیبر چوبی در خود هستند و به راحتی پلاستیک را می تراشند.
3-از استفاده ی شوینده های معمولی جدا خودداری کنید.
4-هیچگاه چیزی را بر روی صفحه نمایشتان اسپره نکنید.

 

 

 


مترجم:میلاد کریمیان
منبع:wikihow