بررسی حافظه اس اس دی ای دیتا مدل ADATA S511 SSD

حافظه های اس اس دی روز به روز در حال افزایش هستند و کاربرانی که علاقه مند هستند که دسترسی به اطلاعات آنها تا حد قابل ملاحضه ای افزایش پیدا کند تمایل زیادی به خرید این محصولات دارند . ای دیتا نیز مانند دیگر رقبا بیکار ننشسته و حافظ های های اس اس دی خود را روانه بازار کرده است . یکی از این مدل ها ADATA S511 SSD می باشد .  سرعت بالای خواندن ونوشتن و افزایش بازدهی سیستم
در حال حاضر، پردازشگر پلت فرمهای رایج به تدریج به چیپ های SATA 6Gb/s تغییر می کنند. اما درایوهای مکانیکی مرسوم قادر به اجرای وظیفه خواندن ونوشتن متناظر نیستند. نتیجه این است که برخی کامپیوترهای جدیدا خریداری شده فقط می توانند کسری از این عملکرد موجود را زمانی که با درایوهای مرسوم تجهیزشده اند استفاده کنند. درایوSSD مدل S511 بدون لرزش و با مصرف کم انرژی کار کرده و درعین بطور کامل از ظرفیت انتقال پهنای باند 6Gb استفاده می کند. درهردو رده کامپیوترهای لپ تاپ و رومیزی و در گستره وسیعتر (کامپیوترهای سرور) SSD ها پاسخگوی نیازهای کاربر هستند.

درایوهای SSD، بهترین گزینه در هنگام خرید کامپیوترجدید
با افزایش محبوبیت برنامه های گوناگون برای انجام عملیات محاسباتی، سرعت به عاملی اساسی در هنگام خرید کامپیوتر تبدیل شده است. در ویرایش فایلهای تصویری، عکسهای بزرگ و نقشه های کامپیوتری، سرعت خواندن و نوشتن داده ها و پایداری آنها اهمیت زیادی پیدا میکند. S511 علاوه بر استفاده از چیپ های فلش ساخت شرکتهای برتر، دستور TRIM ویندوز را نیز در هر دو کامپیوترهای نوت بوک و رومیزی پشتیبانی می کند تا کاربران سرعت بالایی را تجربه کنند. دستور TRIM ویندوز شامل چه مولفه هایی میباشد؟ اگر سیستم عامل ویندوز7 بر روی کامپیوتر شما نصب گردیده است، دستور بهینه سازی TRIM ویندوز می تواند بطورمستقیم داده های ذخیره شده حافظه فلش را پاک کند و فضای استفاده نشده را برای نوشتن فوری سیستم آزاد نماید. نتیجه آن، انتقال سریعتر داده ها و بهبود عملکرد نوشتن برای درایوهای SSD می باشد که تاثیر مستقیمی بر افزایش بازدهی سیستم و طول عمر دیسک خواهد داشت.

ابزار پشتیبانی سیستم، حدف عملیات اجرایی نصب
تمامی خریداران درایوهای ADATA می توانند نرم افزار رایگان ACRonis True Image HD را دانلود کنند. این نرم افزار انتقال تمامی فایل ها را به درایو جدید تسهیل می کند و مشکلات نصب نرم افزار و بازیابی داد ها از نسخه پشتیبان را مرتفع می سازد. نرم افزار True ACRonis Image HD برروی سیستم های عامل Windows Xp/ Vista/ Windows 7 قابل اجرا می باشد.