دسته بازی / Gamepad 

لیست مقایسه محصولات

انصراف

دسته بازی یا گیم پد (Game pad) یکی از لوازم جانبی گیمینگ کامپیوتر است که در کنسول بازی و رایانه برای انجام بازی های گوناگون از آن استفاده می شود. درست است که بسیاری از گیمرها از ماوس و کیبورد برای بازی استفاده می کنند، اما خرید دسته بازی برای کنسول بازی و همچنین انجام بازی چند نفره با کامپیوتر ضروری است.

در هنگام خرید دسته بازی ، با تنوع گسترده...

دسته بازی یا گیم پد (Game pad) یکی از لوازم جانبی گیمینگ کامپیوتر است که در کنسول بازی و رایانه برای انجام بازی های گوناگون از آن استفاده می شود. درست است که بسیاری از گیمرها از ماوس و کیبورد برای بازی استفاده می کنند، اما خرید دسته بازی برای کنسول بازی و همچنین انجام بازی چند نفره با کامپیوتر ضروری است.

در هنگام خرید دسته بازی ، با تنوع گسترده ای از محصولات رو به رو خواهید شد. دسه بازی تک شوکدار ، جوی استیک ، دسته بازی دوبل ساده ، دسته بازی دوبل شوکدار و فرمان بازی انواع مختلفی از گیم پد هستند.

در دسته بازی تکی، یک دسته بازی با یک پورت به دستگاه متصل می شود. اما با خرید دسته بازی دوبل ، می توانید همزمان دو دسته بازی را از طریق یک پورت به دستگاه متصل کنید. دسته بازی تکی ساده و دوبل ساده ، انواع معمولی گیم پدها هستند که تنها قابلیت کنترل بازی را فراهم می کنند و از قابلیت های جانبی برخوردار نیستند. دسته بازی تکی شوکدار و دوبل شوکدار، قابلیت های بیشتری مانند جویستیک ، شوک (لرزش) در هنگام بازی (به ویژه بازی های ورزشی مانند فوتبال) و ... را در اختیار شما قرار می دهند. جوی استیک ها دسته بازی تکی هستند که از یک دسته عمودی برخوردارند و بیشتر در بازی های هوایی از آن ها استفاده می شود.

خرید دسته بازی های حرفه ای تر برای کسانی که زمان زیادی را به انجام بازی می پردازند، توصیه می شود. فرمان بازی یا فرمان مسابقه ای (Driving Force Racing Wheel) یکی دیگر از انواع دسته بازی است که به طور خاص برای بازی های ماشینی و مسابقه ای طراحی شده است. فرمان مسابقه ای مانند فرمان واقعی یک خودرو است که روی میز قرار می گیرد و امکان کنترل ماشین در بازی های مسابقه ای را مشابه با یک ماشین واقعی فراهم می سازد. در مدل های پیشرفته‌تر فرمان بازی ، شاهد پدال های سه‌گانه (که در زیر پای گیمر قرار می گیرند) و همچنین دسته دنده نیز هستیم.

طراحی دسته بازی یکی از عوامل مهم در خرید آن است. در هنگام خرید گیم پد ، حتما به طراحی ارگونومیک آن توجه داشته باشید. گیم پد ارگونومیگ در هنگام بازی طولانی مدت، دست شما را خسته نمی کند. همچنین ظاهر گیم پد برای بسیاری از گیمرها دارای اهمیت است که در هنگام خرید می توانید بر حسب سلیقه خود، گیم پد با طراحی دلخواه را خریداری کنید. نوع اتصال یکی از مهم ترین مواردی است که در خرید دسته بازی در نظر گرفته می شود. دسته بازی سیمی از پورت USB برای اتصال به کامپیوتر و لپ تاپ استفاده می کند. اما دسته بازی بی سیم، به صورت بی سیم و از طریق دانگل به کامپیوتر یا کنسول بازی متصل می شود و می توان در فواصل دورتری نسبت به گیم پد های سیمی از آن ها استفاده کرد.

برند سازنده در خرید گیم پد یا قیمت دسته بازی کامپیوتر نیز بسیار موثر است. برندهای Farassoo، Logitech ، Microsoft ، P-net ،Tsco، Xiaomiو ... از برندهای معتبر زمینه تولید گیم پد به شمار می آیند. اگر قصد خرید دسته بازی را دارید، انتخاب محصول مورد نظر از بین محصولات این برندها، تضمین کننده کیفیت مناسب و طول عمر بالای این محصولات است. قیمت دسته بازی به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع دسته بازی معمولا اصلی ترین عامل در تعیین قیمت دسته بازی است. نوع اتصال دسته بازی ، برند دسته بازی ، برد دسته بازی بی سیم و ... از دیگر عواملی هستند که در تعیین قیمت دسته بازی موثرند.

بیشتر