کابل HDMI 

لیست مقایسه محصولات

انصراف

کابل HDMI که خلاصه شده (HDMI : High-Definition Multimedia Interface) می باشد، از پرکاربردترین کابل های صوتی و تصویری دنیای دیجیتال امروز به شمار می آید که وظیفه انتقال صدا و تصویر از دستگاه منبع (source) به نمایشگر را برعهده دارد.

امروزه کاربران زیادی به دلیل وجود قابلیت انتقال همزمان صدا و تصویر توسط کابل HDMI ، به جای کابل های صوتی و تصویری ق...

کابل HDMI که خلاصه شده (HDMI : High-Definition Multimedia Interface) می باشد، از پرکاربردترین کابل های صوتی و تصویری دنیای دیجیتال امروز به شمار می آید که وظیفه انتقال صدا و تصویر از دستگاه منبع (source) به نمایشگر را برعهده دارد.

امروزه کاربران زیادی به دلیل وجود قابلیت انتقال همزمان صدا و تصویر توسط کابل HDMI ، به جای کابل های صوتی و تصویری قدیمی تر، به خرید کابل HDMI روی آورده اند.

خرید کابل HDMI شما را از خرید چند کابل جداگانه برای انتقال صدا و تصویر به صورت مجزا بی نیاز می کند.

امروزه انواع کابل HDMI با ویژگی های مختلف به بازار عرضه شده است، که بسته به نیازهای گوناگون کاربران تولید شده اند.

قیمت کابل HDMI به کیفیت ساخت، طول و ویژگی هایی که شرکت سازنده در آن تعبیه کرده است، بستگی دارد. طول کابل اچ دی ام آی یکی از مهم ترین موارد تاثیرگذار در خرید آن است. لازم است طول کابل HDMI را بر حسب نیاز و فاصله دستگاه های دیجیتال منبع از نمایشگر تعیین کنید.

برای مثال برای اتصال کیس به مانیتور در یک کامپیوتر خانگی، یک کابل HDMI یک متری نیز کافی است، در حالی که در سالن های کنفرانس، کلاس های هوشمند، فروشگاه های بزرگ و دیگر مکان ها که ممکن است فاصله دستگاه منبع از نمایشگر زیاد شود، کابل HDMI با متراژ بالاتر نیاز است.

نسل کانکتور (ورژن) نیز از موارد مهم در قیمت کابل HDMI است. کابل های HDMI موجود در بازار به طور عمده در دو نسل HDMI VER 2.0 Cable و HDMI VER 1.4 Cable قابل خرید هستند.

کابل HDMI VER 1.4 دارای پهنای باند 10.2 گیگابیت بر ثانیه و HDMI VER 2.0 دارای پهنای باند 18 گیگابیت بر ثانیه است. هر دو نسل کابل HDMI، از رزولوشن 3840*2160 پیکسل پشتیبانی می کنند و به همین دلیل کابل های HDMI دارای کانکتور نسل 1.4 و 2.0، تحت عنوان کابل HDMI 4K به بازار عرضه می شوند.

یک کابل HDMI 4K امکان انتقال تصویر باکیفیت خارق العاده 4K را فراهم می سازد و به این ترتیب قادر خواهید بود تصاویر را باکیفیت بسیار عالی به نمایش بگذارید. این کابل ها همچنین قابلیت انتقال تصاویر در رزولوشن های پایین‌تر را نیز دارند و می توان تصاویر HD و Full HD را نیز به کمک این کابل ها منتقل کرد. کیفیت ساخت و جنس کابل HDMI هم در خرید یک کابل باکیفیت اثرگذار است.

بیشتر کابل های HDMI از جنس PVC ساخته می شوند. کابل HDMI جنس PVC ضمن برخورداری از مقاومت بالا، انعطاف پذیری مناسبی نیز دارد. کابل HDMI کنفی نیز دارای کیفیت بسیار عالی است و استحکام و انعطاف پذیری قابل توجهی دارد.

کانکتور کابل HDMI از جنس فلزات گوناگون ساخته می شود. کابل HDMI طلایی یا HDMI Gold plate کابلی است که از روکش طلا در ساخت کانکتورهای آن استفاده شده است. کابل HDMI طلایی انتقال سیگنال به صورت کاملا پایدار و فاقد نویز را برای شما فراهم می کند. پوشش اطراف کانکتور های HDMI نیز معمولا از جنس فلز و پلاستیک ساخته می شود که طبیعتا نوع فلزی از مقاومت بالاتری برخوردار است.

کابلHDMI شیلد دار از انواع محبوب کابل HDMI موجود در بازار است که در لایه های درونی آن، از فویل فلزی استفاده شده است. این فویل فلزی از نفوذ و تاثیرگذاری امواج الکترومغناطیسی بر سیگنال عبوری از کابل جلوگیری می کند. خرید کابل HDMI شیلددار برای مکان هایی که تعداد زیادی کابل مجاورت کابل HDMI قرار می گیرد، انتخاب مناسبی است.

دسته ای از کابل های HDMI بازار، کابل HDMI برد دار نام دارند. کابل HDMI برد دار، همانطور که از نامش پیداست، در ساختار خود دارای برد الکترونیکی است که سیگنال را تقویت می سازد و از افت کیفیت تصویر (به ویژه در متراژ های بالا) جلوگیری می کند.

کابل HDMI optical fiber یا همان کابل HDMI فیبر نوری، با فناوری فیبرنوری ساخته شده اند که اتصالی پایدار را برای انتقال داده های صوتی و تصویری فراهم می کنند.

کابل های HDMI در فروشگاه آسارایان در دسته بندی های مختلف موجود است. شما می توانید کابل های HDMI اصلی را از برندهای مشهوری مانند AMPLIFY، Baseus ، Faranet ، faratech ، K-NET PLUS ، KNET ، Orico ، P-net، Tsco ، UNITEK ، V-net و ... از آسارایان خریداری کنید. برای پوشش نیاز تمامی کاربران، قیمت کابل HDMI در متراژ 0.5 متر تا 70 متر در فروشگاه آسارایان بروز می باشد.

بیشتر