کابل کی وی ام KVM 

لیست مقایسه محصولات

انصراف

کابل KVM یک ابزار کاربردی است که در اتصالات کامپیوتری بکار می رود. عبارت KVM از سر واژه های (Keyboard, Video, Mouse) گرفته شده است. این کابل با اسم KVM Switch و PC Switch نیز در بازار شناخته می شود. کاربرد این کابل نسبت به سوییچ های دیگر نظیر Data Switch و سوییچ های متداول شبکه کمی متفاوت تر است.

وظیفه اصلی کابل های KVM کنترل و مدیرت چندین رایا...

کابل KVM یک ابزار کاربردی است که در اتصالات کامپیوتری بکار می رود. عبارت KVM از سر واژه های (Keyboard, Video, Mouse) گرفته شده است. این کابل با اسم KVM Switch و PC Switch نیز در بازار شناخته می شود. کاربرد این کابل نسبت به سوییچ های دیگر نظیر Data Switch و سوییچ های متداول شبکه کمی متفاوت تر است.

وظیفه اصلی کابل های KVM کنترل و مدیرت چندین رایانه ازطریق یک کیبورد، ماوس و نمایشگر است. به عنوان مثال فرض کنید که یک کاربر دارای دو یا سه سیستم می باشد. برای استفاده از هر یک از این سیستم ها نیازمند کیبورد، ماوس و نمایشگر جداگانه است. این کار در عمل بسیار پرهزینه است. همچنین باتوجه به محدودیت فضا در اکثر محیط های کاری و حتی منازل ایده استفاده از چندین نمایشگر و کیبورد چندان منطقی و عملی بنظر نمی رسد. در چنین شرایطی کابل های KVM می توانند این مشکل را برطرف نمایند.

به کمک KVM Switch دیگر نیاز نیست که برای استفاده از هر کیس، ابزارهای جداگانه ای تهیه کرد. اهمیت این کابل و سوییچرها برای شرکت ها و استارتاپ های امروزی دوچندان است. تصور کنید که در دیتا سنتر یک شرکت که ممکن است چندین سرور در آن وجود دارد استفاده از کابل  و سوییچ KVM چقدر می تواند باعث کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان و مکان برای این شرکت شود.

کابل های KVM متناسب با ورودی های مختلف طراحی و تولید می شوند. به همین دلیل این کابل ها با اغلب سیستم ها سازگار بوده و پاسخ گوی نیاز اکثر کاربران می باشد. یک کابل KVM که دارای درگاه VGA، پورت برای اتصال کیبورد و یک پورت برای اتصال ماوس از متداول ترین کابل های موجود در بازار است که امکان اتصال و استفاده از سوییچ های KVM Switch را ممکن می سازد. در ادامه با آسارایان همراه باشید تا شما را با کابل KVM آشنا سازیم.

طول کابل های KVM

کابل های KVM به مانند اکثر کابل های کامپیوتری در اندازه های مختلفی تولید می شوند. جهت استفاده از این کابل ها در متراژ های کوتاه ( در حدود هفت متر) می توانید از مدل های معمول و استاندارد این کابل استفاده نمایید. اما جهت استفاده در متراژهایی با طول بیش از هفت متر توصیه می کنیم به سراغ مدل های Cat5 بروید. این کابل ها که از لَن (LAN) استفاده می کنند می توانند اتصالی بدون هیچ گونه قطعی را برای شما به ارمغان بیاورند.

نکات مربوط به پورت های KVM

در دو سر کابل های KVM کد گذاری رنگی مجزایی جهت تشخیص بهتر آن ها استفاده شده است. در یک سر کابل رابط VGA و در سمت دیگر یک رابط PS2 برای کیبورد، یک رابط PS2 برای ماوس و رابط USB وجود دارد. همانطور که گفتیم کابل های KVM با ورودی های مختلف تولید می شوند تا با اغلب دیوایس ها سازگار باشند. در هنگام تهیه KVM Switch حتما به سازگاری این سوییچر با درگاه سیستم خود توجه کنید.

پورت های کامپیوتری دارای درگاه هایی نظیر PS2, USB و یا CAT5 می باشند. از این رو لازم است سیستم شما از درگاه های ورودی مدنظر سوییچ پشتیبانی کند. نکته بعدی که لازم است به آن توجه داشت سازگاری پورت ورودی نمایشگر است. اکثر نمایشگرها دارای درگاه VGA می باشند. با این حال ممکن است برخی از نمایشگرها دارای پورت DVI باشند. بنابراین پپیش از تهیه کابل و سوییچر KVM حتما از سازگاری آن با نمایشگر و سیستم خود مطمئن شوید.

کابل KVM USB در یک سر خود دارای یک رابط USB جهت اتصال ماوس یا کیبورد و یک رابط VGI برای ورود سیگنال تصاویر دارد. همچنین در سر دیگر این کابل یک رابط USB و یک رابط VGI وجود دارد.

آشنایی با مفهوم پورت

تعداد پورت های یک دیوایس PC Switch نشان دهنده تعداد کامپیوتر یا سیستمی است که می تواند میزبانی بکند. به عنوان نمونه اگر سوییچر شما دارای هشت پورت باشد بدین معنی است که شما می توانید از طریق یک کیبورد، یک ماوس و یک نمایشگر هشت سرور یا رایانه را مدیریت و کنترل کنید. یک PC Switch می تواند 2، 4، 8، 16 و یا 32 پورت داشته باشد. همچنین می توانید با استفاده از روش های کمکی نظیر Cascade و Daisy Chain برای مدیریت و کنترل بیش از 32 سرور یا کامپیوتر استفاده کنید.

نکات مربوط به خرید PC Switch

پیش از خرید PC Switch باید به این سوال پاسخ دهید که می خواهید چه تعداد سیستم را کنترل کنید و به چند پورت نیاز دارید؟ زیرا اگر تعداد پورت های مورد نیاز شما کم باشد می توانید به سادگی و بدون اینکه نرم افزار خاصی را نصب کنید و تنها با استفاده ازهات کی ها (Hot keys) سیستم های خود را کنترل کنید.

همچنین استفاده از این سوییچ به هیچ گونه منبع تغذیه اضافی نیاز نداشته و برق مورد نیاز خود را از طریق خود رایانه تامین می کند. اما چنانچه شما قصد مدیریت چندین سیستم را دارید، باید به سراغ PC Switch با درگاه های متعدد بروید که از فناوری های بیشتری هم بهره می برند. نصب پی سی  سوییچ ها در رک شبکه تنها با اشغال فضای یک یا دو یونیت نصب می شوند. در این سوییچر کنترل و مدیریت سرور ازطریق آی پی صورت می گیرد.

بیشتر