کابل 1394 

 • خرید محصول
  کابل 1394 6 به 6

  کابل 1394 - 6-6 | از کابل 1394 برای استفاده در ابزارهای دیجیتال برای جابجایی دیتا با سرعت بالا استفاده می شود .

  ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول
  کابل 1394 4 به 6

  کابل 1394 4 به 6 | از کابل 1394 برای استفاده در ابزارهای دیجیتال برای جابجایی دیتا با سرعت بالا استفاده می شود .

  ناموجود
  2 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول
  کابل 1394 4 به 4

  کابل 1394 4 به 4 | از کابل 1394 برای استفاده در ابزارهای دیجیتال برای جابجایی دیتا با سرعت بالا استفاده می شود .

  ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف

کابل 1394 از نام های دیگری نیز برخوردار است که شامل Sony I-LINK و Apple FireWir می باشد که بسیاری از افراد با این نام ها این پورت را می شناسند. با وجود این که این کابل دارای قیمت پایینی می باشد اما مزیت بالایی دارد و از انعطاف پذیری بالایی بهره مند است. اگر قصد دارید ابزارهای جانبی مختلف را به سیستم خود و یا به هم متصل نمایید این پورت می تواند ی...

کابل 1394 از نام های دیگری نیز برخوردار است که شامل Sony I-LINK و Apple FireWir می باشد که بسیاری از افراد با این نام ها این پورت را می شناسند. با وجود این که این کابل دارای قیمت پایینی می باشد اما مزیت بالایی دارد و از انعطاف پذیری بالایی بهره مند است. اگر قصد دارید ابزارهای جانبی مختلف را به سیستم خود و یا به هم متصل نمایید این پورت می تواند یک گزینه بی نظیر به شمار رود و شما را در انجام کارهایتان کمک نماید.

نخستین بار کمپانی اپل به معرفی این پورت پرداخت. پس از اپل گروه 1394 به توسعه و استاندارد سازی این کابل پرداخت. این قبیل کارها بر روی این کابل درون موسسه مهندسان برق و الکترونیک Institute of Electrical and Electronics Engineers انجام گرفت. تمامی مشخصات مورد نیاز این پورت توسط استاندارد 1394 عنوان خواهد شد. با بهره گیری از این کابل سیگنال ها بدون مشکل و با کیفیت بالا منتقل می گردد که دیگر نیازی به تبدیل داده ها وجود نداشته و کاملا مستقیم این انتقال انجام می شود.

لازم به ذکر است که برخی مشکلات که به وسیله گذرگاه های موازی عریض با کابل های بزرگ و پهن ایجاد شده است توسط کابل سریال کوچک و نازکی که توسط این کابل بکار برده می شود حل می گردد. در ادامه با آسارایان همراه باشید تا شما را با کابل 1394 آشنا کنیم.

پورت 1394

این کابل نخست مختص اتصال سیستم به دوربین های فیلم برداری دیجیتال بوده است که دارای کاربردهای ویدیویی می باشد. لازم به ذکر است که این کابل در اروپا یک کابل تلویزیون دیجیتال به شمار می رود و می توان این کابل را یک استاندارد کابل دیجیتال عنوان نمود که توسط (Digital VCR Conference (DVC) و (Digital Video Broadcasters(DVB) تایید گردیده است. این کابل توسط VESA))Video Experts Standards Association یک کابل برای شبکه های خانگی قبول گردیده است اما با این حال این تازه شروع کار می باشد. این کابل توسط برخی از تولیدات غیرویدیویی مورد استفاده قرار گرفته است.

این ابزارها شامل دوربین های عکاسی دیجیتال، اسکنرهایی که دارای دقت و سرعت بالا هستند، چاپگر، هاب های شبکه و علاوه بر این موارد ابزارهای جانبی جهت ذخیره سازی اطلاعات و داده ها می باشد.

کابل 1394از چه ویژگی هایی برخوردار است بوده و چگونه است؟

برای اتصالات داخلی این کابل از کابل 6 سیمه استفاده شده است که این کابل از 2 زوج سیم که به یکدیگر تابیده شده است بهره مند می باشد و به خوبی می تواند به انتقال اطلاعات و داده ها بپردازد. علاوه بر این موارد دو سیم که یکی از آنها مختص انتقال توان بوده و سیم دیگر جهت اتصال زمین استفاده می گردد وجود دارد. در آخر یک محافظ خارجی تمامی این موارد را در بر دارد.

انتقال اطلاعات توسط دو جفت سیم انجام می شود پس هنگام که این اتصالات انجام شود این انتقالات نیز انجام می گردد. ارسال و دریافت اطلاعات و داده ها اتصالات توان، توان مصرفی که برای بعضی از ابزارها نیاز است به راحتی با جریان 30A از 8V تا 30V است تامین می گردد.

با وجود مورد استفاده قرار گرفتن اتصال دهنده های 6 پین توسط بیشتر ابزارهای جانبی اما بعضی دیگر از ابزارها همچون دوربین های فیلم برداری دیجیتال به استفاده از اتصال دهنده های 4 پین با ابعاد کوچکتر می پردازد تا به کوچکتر نمودن آن اتصال دهنده بی انجامد و به اتصال دهنده مورد نیازشان مبدل گردد. شاهد حذف دو اتصال که شامل اتصال زمین و توان می باشد در این اتصال دهنده هستیم. لازم به ذکر است که بعضی از استانداردهایی که در اتصال دهنده 4 پین 1394 وجود دارد توسط ابزارهایی که به تغذیه توسط کابل نیازمند نیستند و برای خود منبع تغذیه مجزا دارند بکار برده می شود.

کابل 1394 دارای چه میزان محدودیت طول می باشد؟

این کابل از محدودیت 5.4 متری برخوردار بوده که این میزان برای قبل از آن است که سیگنال ها با تحریف رو به رو گردد. برای بهره گیری از این کابل شما به کابلی با طول بیش از 10 متر نیازمند خواهید بود. جهت بیشتر نمودن طول کابل تا 14 متر باید به کاهش سرعت کابل به 200Mbps بپردازید. کاربران قادر به بهره گیری از شبکه های 1394 خواهند بود اگر برای اینکار از کابل هایی همچون ( Plastic Optical Fiber) یا فيبر نوري پلاستيکي(POF) بپردازند که در این صورت این میزان محدودیت به 70 متر خواهد رسید و قادر به استفاده از مسافت 70 متری خواهید بود.

در صورت نیاز می توانید به بهره گیری از این نوع کابل ها برای سیم کشی های درون دیوار بپردازید که می تواند کمک شایانی به شما نماید.

امکان اتصال حداکثر چند ابزار به یک کابل 1394 وجود دارد؟

اگر از کابل 1394 استفاده می کنید بهتر است بدانید امکان اتصال 63 ابزار به کابل 1394 برایتان فراهم است. با در دسترس بودن کابل 1394.1 قادر به اتصال 60.000 ابزار به آن خواهید بود. کاربران می توانند ابزارهایی همچون اسکنرها، چاپگرهایی که دارای سرعت و وضوح بالا هستند، دوربین های دیجیتال، دیسک درایوهای خارجی، دیسک های سخت را به این کابل متصل نمایند. با وجود این کابل می توانید انواع ابزارها را اتصال دهید بدون آنکه سیستم های شما به یک سیستم مرکزی اتصال داشته باشد.

در نتیجه می توان گفت که این کابل نخستین انتخاب و گزینه جهت استفاده برای شبکه های خانگی به شمار می رود که به وسیله (VESA) و برخی دیگر از انجمن های الکترونیک و صنعتی مورد تایید قرار گرفته است.

اتصال کدام ابزارها به یکدیگر توسط کابل 1394 امکان پذیر می باشد؟

هدف از طراحی و تولید کابل 1394 جهت اتصال ابزارهای جانبی دیجیتال به ابزارهای نظیر خود و یا به کامپیوتر می باشد. لازم به ذکر است که شما تنها قادر به استفاده از این کابل برای ابزارهای دیجیتال می باشید در نتیجه امکان استفاده از آن برای ابزارها و تجهیزات آنالوگ که جز ابزارهای قدیمی به شمار می رود وجود ندارد.امکان بهره گیری از این کابل جهت اتصال ابزارهایی همچون دوربين هاي DV و VCR ها، Digital Set-Top Box تلويزيون هاي ديجيتال، دوربین های عماسی دیجیتال و بسیاری از ابزارهای دیجیتال دیگر فراهم می باشد. اگر ابزار شما از اتصال دهنده 1394 بهره مند باشد می توانید آن را به این کابل اتصال دهید.

اگر PC شما از اتصال دهنده 1394 بهره مند نباید چه کاری باید انجام داد؟

جهت حل این مشکل تبدیل کننده های 1394 و علاوه بر آن کارت های الحاقی درون کامپیوتر توسط تولیدکننده ها و کمپانی ها به تولید رسیده است که دارای قیمت ارزانی نیز می باشد. امکان نصب راحت این کارت ها بر روی مادربورد سیستم شما بیشتر بر روی شکاف PCI وجود دارد. با وجود این کارت که از کنترل کننده 1394 و اتصال دهنده ها برخوردار است می توانید به اتصال ابزارهای جانبی دیجیتال بپردازید.

تفاوت میان 1394 و USB در چیست؟

برخی از کابل ها شباهت بالایی به کابل 1394 دارند که شامل کابل USB 1.1 و علاوه بر آن جایگزین آن که دارای سرعت بالایی است با نام USB 2.0 می باشد. لازم به ذکر است که هر یک از این کابل ها دارای کاربردهای خاص خود می باشد اما می توان هر دو را به عنوان کابل های متمم هم معرفی نمود. وظیفه اصلی کابل USB اتصال ابزارهای جانبی به PC می باشد که از عملکردهایی همچون Hot-Plug و Plug-and-Play برخوردار است و می توان جز کابل های ارزان به شمار آورد.

از USB می توان به عنوان ابتکاری صنعتی یاد کرد که می تواند برای طراحی ابزارهایی که دارای کاربرد راحت و آسان می باشد مورد استفاده قرار گیرد. تولیدکنندگان این کابل به انتظارات و نیاز کاربران توجه بسیاری داشته است. ممکن است استفاده از دیگر کابل ها تاخیرهایی را به همراه داشته باشد که این کابل این مشکلات را حل نموده است. امکان بهره گیری از این کابل به جای کابل های سریال ، کابل بازی و PS2 ، کابل موازی و کابل های مشابه وجود دارد. مورد استفاده قرار دادن کابل USB1.1 به طور عمومی در سیستم های امروزی امکان پذیر می باشد. نسخه جدید این کابل با نام USB2.0 نیز در تلاش است به ادامه این راه بپردازد.

بیشتر
جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  موجود بودن
  متراژ