بلوتوث کامپیوتر 

لیست مقایسه محصولات

انصراف

بلوتوث کامپیوتر قطعه ای است که امکان ایجاد ارتباط به وسیله فناوری بلوتوث را در کامپیوتر فراهم می سازد. اگر چه کامپیوترها در گذشته به فناوری بلوتوث مجهز نبودند، اما امروزه امکان استفاده از بلوتوث در کامپیوتر ها با خرید دانگل بلوتوث امکان‌پذیر شده است.

دانگل بلوتوث معمولی کامپیوتر، از پورت USB برای اتصال به کامپیوتر استفاده می کند. کافیست دانگل U...

بلوتوث کامپیوتر قطعه ای است که امکان ایجاد ارتباط به وسیله فناوری بلوتوث را در کامپیوتر فراهم می سازد. اگر چه کامپیوترها در گذشته به فناوری بلوتوث مجهز نبودند، اما امروزه امکان استفاده از بلوتوث در کامپیوتر ها با خرید دانگل بلوتوث امکان‌پذیر شده است.

دانگل بلوتوث معمولی کامپیوتر، از پورت USB برای اتصال به کامپیوتر استفاده می کند. کافیست دانگل USB بلوتوث را به کامپیوتر یا لپ تاپ خود متصل کنید و پس از نصب درایور بلوتوث، از این وسیله استفاده کنید.

خرید بلوتوث کامپیوتر مزایای زیادی دارد. با خرید دانگل USB بلوتوث می توانید به انتقال فایل های خود بین کامپیوتر و دیگر دستگاه ها بپردازید، لوازم جانبی مانند هدست بلوتوث و اسپیکر را به کامپیوتر متصل کنید، اینترنت گوشی را با کامپیوتر به اشتراک بگذارید و از دیگر قابلیت های فناوری بلوتوث استفاده نمایید.

یکی از معیارهای مهم در کیفیت عملکرد بلوتوث کامپیوتر، نسخه بلوتوث است. نسخه 4.0 و نسخه 5.0 رایج ترین نسخه های فناوری های بلوتوث به کار رفته در دانگل های امروزی هستند. بلوتوث نسخه 5.0 از برد و سرعت انتقال اطلاعات بالاتری نسبت به نسخه 4.0 برخوردار است و اتصال پایدارتری را برقرار می سازد.

گیرنده بلوتوث صوتی نیز یکی دیگر از انواع بلوتوث کامپیوتر است که برای انتقال صدا بین دستگاه های دیجیتالی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین گیرنده بلوتوث صوتی (bluetooth audio receiver)، در خودروها نیز برای پخش فایل های صوتی گوشی های هوشمند و دیگر دستگاه ها از طریق اسپیکرهای خودرو مورد استفاده قرار می گیرد.

گیرنده بلوتوث خودرو یکی از لوازم جانبی کاربردی خودرو و کامپیوتر است که از طریق جک 3.5 میلی متری به پورت AUX خودرو متصل می شود و این امکان را فراهم می سازد تا گوشی هوشمند، mp3 player، ساعت هوشمند و ... را به بلوتوث خودرو متصل کنید و اقدام به پخش فایل های صوتی گوشی هوشمند و دیگر دستگاه ها روی خودرو کنید.

برند بلوتوث کامپیوتر یکی از مهم ترین عوامل در خرید این محصولات است که رابطه مستقیمی با کیفیت آن ها دارد. شما می توانید بلوتوث کامپیوتر از برندهای مشهور ویولینک (wavlink) ، تسکو (Tsco) ، اوریکو (Orico) ، لاجیتک (Logitech) ، تی پی لینک (TP-Link)) و .... را از فروشگاه آسارایان خریداری کنید.

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید بلوتوث کامپیوتر باید به آن توجه کنید، برد بلوتوث کامپیوتر است. برد بلوتوث به این معناست که دانگل بلوتوث حداکثر تا چه فاصله ای می تواند با سایر دستگاه ها ارتباط برقرار کند. برد بلوتوث کامپیوتر کاملا به نیاز شما بستگی دارد و بهتر است قبل از خرید بررسی کنید که دستگاه های شما ممکن است حداکثر تا چه میزان فاصله ای از کامپیوتر شما دور باشند. برد بیشتر بلوتوث کامپیوتر لزوما به معنای کیفیت و سرعت بالاتر نیست و باید عواملی مانند برند سازنده و نسخه بلوتوث را نیز مدنظر قرار داد.

قیمت بلوتوث کامپیوتر در گستره وسیعی قرار می گیرد و بسته به عوامل مختلفی مانند نوع بلوتوث کامپیوتر ، برند بلوتوث کامپیوتر ، برد بلوتوث کامپیوتر، نسخه بلوتوث و ... متفاوت است. قیمت بلوتوث کامپیوتر همچنین رابطه مستقیمی با کیفیت آن دارد و معمولا دانگل بلوتوث گران‌قیمت تر، دارای کیفیت بالاتری است.

بیشتر