خنک کننده 

زیرشاخه ها

 • خنک کننده لپ تاپ /...

  فروش آنلاین کول پد (خنک کننده لپ تاپ)

  اطلاعات انواع کول پد (خنک کننده لپ تاپ) در سایزها و امکانات متنوع، این وسیله یکی از ملزومات ضروری لپتاپ می باشد چرا که باعث طول عمر بیشتر و همچنین محافظت از حوادثی مانند ریختن مایعات روی میز قرارگیری لپ تاپ و یا جذب پرز از روی فرش، موکت و... میگردد.

 • خنک کننده هارد /...

  فروش آنلاین خنک کننده هارد / گرافیک / رم

 • خمیر سیلیکون حرارتی

  فروش آنلاین خمیر سیلیکون حرارتی

  فروش انواع خمیر سیلیکون حرارتی مخصوص پردازنده (CPU) در برندهای دیپ کول، گرین، پی نت با قیمت مناسب و ارسال سریع

 • فن کیس کامپیوتر / Case...

  فروش آنلاین فن کیس کامپیوتر (Case Fan)

با گذشت زمان شاهد بهبود و توسعه سیستم های کامپیوتری هستیم. پیشرفت این سیستم ها نیز وابسته به بهبود و ارتقاء قطعات تشکیل دهنده آن ها می باشد. اما توسعه قطعاتی مانند پردازنده های گرافیکی (GPU) و پردازنده مرکزی (CPU) با مصرف انرژی زیاد آن ها نیز همراه است. مصرف زیاد انرژی و داغ شدن این قطعات باعث شده تا لزوم یک سیستم خنک‌کننده بیش از پیش احساس شود....

با گذشت زمان شاهد بهبود و توسعه سیستم های کامپیوتری هستیم. پیشرفت این سیستم ها نیز وابسته به بهبود و ارتقاء قطعات تشکیل دهنده آن ها می باشد. اما توسعه قطعاتی مانند پردازنده های گرافیکی (GPU) و پردازنده مرکزی (CPU) با مصرف انرژی زیاد آن ها نیز همراه است. مصرف زیاد انرژی و داغ شدن این قطعات باعث شده تا لزوم یک سیستم خنک‌کننده بیش از پیش احساس شود. برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به قطعات از خنک‌کننده پردازنده ، خنک‌کننده هارد و خنک‌کننده کارت گرافیک استفاده می شود.

خنک‌کننده های بادی (Air Cooler): خنک‌کننده های بادی پردازنده یا خنک‌کننده های هوایی از دو قسمت فن و هیت سینک تشکیل شده است. قسمت هیت سینک خنک‌کننده کامپیوتر بادی از جنس آلومینیوم بوده و طراحی شبیه به پرده های رادیاتور دارد تا جریان هوا بتواند از میان این پره ها عبور کند. این قسمت توسط یک چسب سیلیکونی بر روی پردازنده سیستم نصب می شود. در کنار هیت سینک، خنک‌کننده پردازنده بادی، یک یا دو عدد فن نیز وجود دارد که بر روی هیت سینک نصب شده تا با ایجاد جریان هوایی باعث خنک شدن پردازنده بشوند. عملکرد کلی خنک‌کننده های بادی به این شکل است که این خنک‌کننده با عبور دادن جریان هوای ایجاد شده توسط فن ها از میان پره های هیت سینک موجب خنک شدن پردازنده می شوند.

خنک‌کننده های آبی (Water Cooler): خنک‌کننده پردازنده آبی دسته دیگری از خنک‌کننده ها هستند که یا استفاده از مایع و رادیاتور باعث خنک شدن پردازنده می شوند. عملکرد کلی آن ها بدین شکل است که یک بلاک مسی به وسیله خمیر سیلیکونی بر روی پردازنده سیستم نصب می شود. گرمایی که توسط پردازنده تولید شده است به این بلاک مسی منتقل شده و سپس مایع موجود با عبور از بلاک مسی گرم می شود و از طریق پمپ و لوله های ارتباطی به بخش رادیاتور انتقال می یابد. و در نهایت در قسمت رادیاتور مایع گرمای خود را از داده و از این طریق موجب خنک شدن پردازنده می شود.

قیمت خنک‌کننده بادی کیس معمولا بیشتر از خنک‌کننده کیس بادی است. بعضا موقع اجرای گیم ها و یا اجرای برخی از برنامه های با گرافیک زیاد عملکرد لپ تاپ شما بالا رفته و اصطلاحا سیستم داغ می کند. باوجود اینکه فن های داخلی لپ تاپ بصورت خودکار شروع به فعالیت می کنند اما قادر به کاهش دمای سیستم نخواهند بود.

در چنین شرایطی از فن های کمکی که اصطلاحا کول پد (Coolpad) نامیده می شوند استفاده می شود. کول پد ها جزء لوازم جانبی بسیار کاربردی و قابل حمل هستند و طراحی شبیه یک میز کوچک دارند. کول پد لپ تاپ در زیر لپ تاپ قرار گرفته و با افزایش جریان هوا از بیرون اقدام به خنک کردن محیط لپ تاپ و به ویژه قسمت باتری لپ تاپ کرده و در نتیجه باعث کاهش دمای باتری و پردازنده می شوند.

در مورد رایانه های رومیزی و به اصطلاح خانگی باید بیش از هرچیزی به کیس آن ها توجه کرد. درواقع عملکرد سیستم شما براساس کیفیت تک تک قطعات الکترونیکی است که در درون کیس شما تعبیه شده است. هرچقدر این قطعات قدرتمندتر باشند انرژی بیشتری مصرف خواهند کرد. از سوی دیگر به دلیل اینکه این قطعات از انرژی برق استفاده می کنند بخشی از آن را بصورت گرما در داخل کیس آزاد می کنند. از این رو در زمان خرید یک فن کیس باید اول از هرچیز به متناسب بودن سایز آن با اندازه کیس خود توجه کنید تا کاملا با یکدیگر سازگار و متناسب باشند.

نکته دیگر در خرید فن کیس هم توجه به سرعت چرخش پره های فن است که باید به آن توجه شود. خمیر سیلیکونی که در نصب اکثر خنک‌کننده ها استفاده می شود، وظیفه انتقال حرارت را برعهده دارند. خرید خمیر سیلیکون برای کمک به انتقال راحت تر گرما انجام می شود.

قطعات الکترونیکی مانند پردازنده های گرافیکی و مرکزی در زمان فعالیت گرمای زیادی تولید می کنند که این گرما ممکن است اثرات مخربی بر روی خود این پردازنده برجای گذارد. هیت سینک ها و یا لوله های مسی موجود در خنک‌کننده ها که عمل انتقال گرما را برعهده دارند بطور مناسب برروی پردازشگرها نصب نمی شوند و احتمال دارد ما بین این انتقال دهنده ها و پردازنده لایه هایی از هوا قرار گیرد. این لایه ها باعث می شوند که عمل انتقال گرما به خوبی صورت نگیرد. لذا خمیر سیلیکونی جهت جلوگیری از لایه های هوا در بین هیت سینک ها و پردازنده ها مورد استفاده قرار می گیرند.

بیشتر