رک و تجهیزات  

زیرشاخه ها

 • رک / Rack

  فروش آنلاین رک و کابینت های شبکه (RACK)

  مشخصات فنی رک و کابینت های شبکه (RACK) برای متمرکز کردن دیوایس های شبکه، افزایش امنیت، مدیریت، کنترل دستگاه ها و کابل های در بستر شبکه با رک های دیواری و ایستاده در اندازه های متفاوت و مناسب برای محیط های داخلی و خارجی با استاندارهای مقاومتی برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و رطوبت برای دیتاسنترها، سرورهای سازمانی، اداری و خانگی استفاده می شود.

 • طبقه ی رک

  فروش آنلاین طبقه ثابت و متحرک رک

  قیمت فروش و مشخصات فنی انواع سینی، طبقه ثابت و متحرک جهت رک های ایستاده و دیواری 

 • ترمینال پاور

  فروش آنلاین ترمینال پاور (PDU)

  ترمینال پاورهای رکمونت جهت توزیع برق داخل رک 3، 6، 8، 9، 19، 29، 39 پورتی Power Distribution Units

 • سایرتجهیزات رک

  فروش آنلاین تجهیزات رک

  انواع لوازم ضروری و مرتب سازی رک از جمله لایت پنل، بلنک پنل، حرارت سنج، نگهدارنده کابل و...

رک و تجهیزات آن

پیشرفت های تکنولوزیکی در عضر بیک داده ها و اینترنت اشیاء (IoT) منجر به افزایش تقاضای محاسباتی و همچنین تغییر در توزیع جغرافیایی و انواع مکان هایی شده که سیستم های فناوری اطلاعات در آن مستقر هستند.

مدیران فناوری اطلاعات به دنبال زیرساخت ای فناوری اطلاعاتی هستند که قابل اعتماد؛ انعطاف پذیر؛ ایمن و مقرون به صرفه باشد. به عنوان مثال؛...

رک و تجهیزات آن

پیشرفت های تکنولوزیکی در عضر بیک داده ها و اینترنت اشیاء (IoT) منجر به افزایش تقاضای محاسباتی و همچنین تغییر در توزیع جغرافیایی و انواع مکان هایی شده که سیستم های فناوری اطلاعات در آن مستقر هستند.

مدیران فناوری اطلاعات به دنبال زیرساخت ای فناوری اطلاعاتی هستند که قابل اعتماد؛ انعطاف پذیر؛ ایمن و مقرون به صرفه باشد. به عنوان مثال؛ هنگامی که رک های سرور خود را طراحی می کنند محصولاتی را در نظر می گیرند که حفاظت و دسترسی ایمن به سیستم های مهم فناوری اطلاعات را ارائه دهند.

آنها باید بتوانند رشد و توسعه را در عین مقرون به صرفه بودن تطبیق دهند. بسیاری از مدیران فناوری اطلاعات با استفاده از یک تولید کننده واحد برای راه حل های یکپارچه و مکمل ارزش پیدا می کنند. این رویکرد باعث بهبود دسترس پذیری؛ استقرار سریعتر، افزایش کارایی کارکنان؛ امنیت بهتر و کاهش هزینه می شود.

رک سرور چیست؟

یک رک سرور  سیستم های مهم فناوری اطلاعاتی را سازماندهی می کند که می تواند برای پشتیبانی از طیف گسترده ای از الزامات پیکربندی شود. رک سرور که غالبا کابینت رک سرور نامیده می شود، برای اطمینان از امنیت محصور شده است. رک های سرور بیشتر در محیط های دیتاسنتر یافت می شوند اما می توانند در کمدهای کوچک کامپیوتر هم استفاده شوند.

رک سرور 19 اینچی قاب استاندارد یا محفظه ای برای نصب تجهیزات است و برای تجهیزات سرور کامپیوتر استفاده می شود. رک سرور 19 اینچی امکان پیکربندی سخت افزاری متراکم را بدون اشغال فضای زیاد فراهم می آورد. اگر فقط به تعداد کمی سرور احتیاج دارید؛ به دلیل هزینه های اولیه پایین؛ بهترین انتخاب اقتصادی است.

انواع رک سرور

گاهی اوقات رک های سرور را رک های LAN، رک های شبکه هم می نامند اما به طور کلی محفظه های رکی هستند که سیستم های مهم فناوری اطلاعات در آنها نصب می شوند. آنها می توانند از پیش تنظیم شده یا سفارشی باشند. رک های از پیش تنظیم شده به صورت کارخانه مونتاژ شده و سریع و ساده نصب می شوند. آنها اغلب دارای قیمت کمتری هستند.

رک های سرور را می توان متناسب با نیازها و مشخصات دلخواه سفارشی کرد. شرکت هایی که به ابعاد عرض؛ ارتفاع یا عمق منحصر به فرد نیاز دارند یا برنامه های کاربردی تخصصی مانند ضد آب یا گرد و غبار یا مقاومت در برابر ضربه را می خواهند می توانند از رک های سفارشی استفاده کینند.

کابینت های رک سرور را می توان به فریم باز و فریم قفل دسته بندی کرد. رک های سرور بار فضا و انعطاف پذیری بیشتری دارند و دسترسی کابل را معمولا از بالا امکان پذیر می کنند. از آنجا که آنها قفل نیستند اغلب در اتاق های سرور امن یافت می شوند.

معمولا رک های سرور قفل بسته تر و گران تر هستند. اگر رک سرور در خارج از یک اتاق سرور امن یا در مکانی غیر امن قرار گیرد گزینه بهتری است.

اندازه و عمق رک رسرور (U)

برای تعیین اندازه رک سرور در نظر داشته باشید که چه نوع تجهیزاتی و چند دستگاه در رک سرور قرار داده می شود. رک های استاندارد معمولا انتخاب می شوند چون تجهیزات اندازه استاندارد به راحتی در رک ادغام می شوند.

عمق رک سرور، فاصله ریل جلو تا پشت ریل عقب است. نه تنها تعیین اندازه اجزای رک سرور بسیار مهم است، مدیران فناوری اطلاعات همچنین باید اتصالات کابلی و جریان هوای مورد نیاز را در نظر بگیرند.

واحد رک (U یا RU) واحد اندازه گیری است که برای تعریف فضای عمودی موجود در قفسه تجهیزات استفاده می شود. این مورد بر روی رک سرور و همچنین دستگاه هایی که آنها دارند اعمال می شود. این استاندارد به صورت 1.75 اینچ (44.45 میلی متر) یا یک واحد رک یا U استاندارد شده است. اکثر رک ها به شکل 42U به فروش می رسند و این بدان معناست که یک رک می تواند 42 دستگاه 1U یا هر ترکیبی از 1U، 2U، 3U یا سایر ارتفاعات رک (تا 42 یا کمتر) را در خود جای دهد.

استانداردهای صنعتی

رک های سرور با دستیابی به استانداردهای تعیین شده توسط مقامات محترم در صنعت یا منطقه؛ گواهینامه دریافت می کنند. سیستم های رک استاندارد صنعت معمولا در هزینه و زمان نصب و پیکربندی صرفه جویی می کنند. رک های سرور می توانند دارای گواهینامه های زیر باشند:

 •         EIA 310E
 •         UL2416
 •         RoHS
 •         REACH
 •         IBC 2012

کمیسیون IEC سازمانی است که استانداردهای بین المللی را برای همه فناوری های الکتریکی؛ الکترونیکی و مرتبط با آن را منتشر می کنند. EIA-310 مشخصات رک استاندارد را ارائه می دهد (از جمله چندین ویژگی مهم رک 19 اینچی مانند واحد رک، فاصله عمودی حفره ها؛ فاصله افقی حفره ها؛ باز شدن رک و عرض پنل جلو). EIA-310E آخرین نسخه است.

UL (Underwriters Laboratories) یک شرکت دارای گواهینامه ایمنی جهانی است که در زمینه مشاغل استراتژیک تخصصی خدماتی را ارائه می دهد. UL2416 استانداردی است که نیازهای صوتی/تصویری؛ کابینت تجهیزات فناوری اطلاعات و ارتباطات و سیستم های محفظه و رک را پوشش می دهد.

محدودیت مواد خطرناک (RoHS) همچنین به عنوان دستورالعمل Directive 2002/95/EC شناخته می شود مجموعه ای از معیارهاست که توسط اتحادیه اروپا (EU) برای تنظیم استفاده از مواد سمی در دستگاه ها، سیستم ها و اسباب بازی های الکتریکی و الکترونیکی تنظیم شده است.

REACH یکی دیگر از مقرارت اتحادیه اروپا است که استفاده از مواد شیمیایی و تاثیر احتمالی آنها بر سلامت انسان و محیط زیست را بررسی می کند. کد بین المللی IBC 2021 کدی است که حداقل الزامات را برای حفظ سلامت عمومی؛ ایمنی و رفاه عمومی ساکنین ساختمان ها و سازه های فعلی و جدید را ارائه می دهد.

بیشتر