اسپلیتر / سوئیچ / ماتریکس تصویری 

زیرشاخه ها

 • اسپلیتر و سوئیچ

  اسپلیتر و سوئیچ از کاربردی ترین لوازم دیجیتال هستند.

  سوئیچ ها و اسپلیترها در انواع مختلفی به بازار عرضه شده اند و در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. خرید سوئیچ به شما امکان استفاده چند دستگاه منبع از یک دستگاه خروجی را می دهند. در مقابل خرید اسپلیتر این امکان را فراهم می سازد که داده های یک دستگاه منبع را به چند خروجی بفرستید.

  در ادامه انواع مختلفی از سوئیچ ها (مانند دیتا سوئیچ دستی، دیتا سوئیچ اتوماتیک، سوئیچ VGA، سوئیچ HDMI، سوئیچ USB، ماتریکس سوئیچ، سوئیچ اکستندر و ... ) و نیز انواع مختلفی از اسپلیترها (اسپلیتر اکستندر، اسپلیتر HDMI ،VGA ،AV و ... ) را بررسی می کنیم.

  دیتا سوئیچ دستی یکی از وسایلی است که به شما این امکان را می دهد تا یک دستگاه خروجی را بین چند دستگاه منبع (source) به اشتراک بگذارید. با خرید دیتا سوئیچ دستی پرینتر می توانید یک پرینتر را به صورت همزمان به چند کامپیوتر متصل کنید. در دیتا سوئیچ دستی، جا به جایی بین دستگاه ها به صورت دستی و از طریق کلیدهای نصب شده بر روی دیتا سوئیچ انجام می شود.

  دیتا سوئیچ اتوماتیک نیز همانند نمونه دستی به شما امکان اشتراک گذاری یک دستگاه را با چند کامپیوتر می دهد. با این تفاوت که با خرید دیتا سوئیچ اتوماتیک پرینتر، نیازی به استفاده از کلید فیزیکی برای جا به جایی اتصال پرینتر به کامپیوترها نیست؛ بلکه می توانید به صورت اتوماتیک با فشردن کلیدهایی خاص از طریق کیبورد، دیتا سوئیچ اتوماتیک را کنترل کنید.

  سوئیچ VGA به شما این امکان را می دهد تا تصویر خروجی از چند کامپیوتر را بر روی یک نمایشگر پخش کنید و نمایشگر را بین کامپیوتر ها جا به جا کنید.

  سوئیچ HDMI یکی از کاربردی ترین انواع سوئیچ های صوتی و تصویری است. با خرید سوئیچ HDMI و اتصال آن به چند دستگاه پخش کننده (مانند کامپیوتر، پخش کننده صوتی و تصویری، کنسول بازی و ...)، می توانید تصویر خروجی این دستگاه ها را از طریق یک نمایشگر به نمایش بگذارید.

  تعداد پورت های سوئیچ از موارد مهم در خرید سوئیچ است، سوئیچ دارای پورت بیشتر به شما این امکان را می دهد تا دستگاه های پخش کننده بیشتری را به نمایشگر خود متصل کنید.

  اسپلیترها تجهیزاتی هستند که به کمک آن می توان داده های یک منبع را به صورت همزمان به چند خروجی منتقل کرد. با خرید اسپلیتر HDMI می توانید صدا و تصویر خروجی از یک منبع (کامپیوتر، پخش کننده صوتی و تصویری، کنسول بازی و ...) را از چند نمایشگر و مانیتور پخش کنید.

  با خرید اسپلیتر VGA و اسپلیتر AV می توانید صدا و تصویر دستگاه های پخش کننده را بر روی چند مانیتور یا تلویزیون به نمایش بگذارید. اسپلیتر VGA تنها برای انتقال تصویر به کار می رود اما اسپلیتر HDMI و اسپلیتر AV به شما این امکان را می دهند تا صدا و تصویر را به صورت همزمان منتقل سازید.

  تعداد پورت اسپلیتر در خرید آن بسیار اهمیت دارد. هر چه تعداد پورت های یک اسپلیتر بیشتر باشد، قادر خواهید بود دستگاه منبع خود را به تعداد خروجی های بیشتری متصل کنید.

  متراژ سوئیچ و اسپلیتر یکی دیگر از موارد مهم در خرید این وسایل است. در هنگام خرید سوئیچ و اسپلیتر، حتما میزان برد (متراژ) این وسایل را در نظر بگیرید. انتخاب متراژ اسپلیتر و سوئیچ باید براساس فاصله دستگاه های منبع تا خروجی ها صورت گیرد.

  سوئیچ و اسپلیترهای موجود در آسارایان، از بردهای کوتاه (10 – 15 متر) تا برد 120 متر را پشتیبانی می کنند. همچنین نوع اسپلیتر و سوئیچ را باید بر اساس نیاز انتخاب کرد. آسارایان انواع مختلفی از سوئیچ ها و اسپلیترها مانند اسپلیتر AV / RCA، اسپلیتر HDMI، اسپلیتر sdi ، اسپلیتر VGA ، اکستندر HDMI ، سوئیچ HDMI ، سوئیچ sdi ، سوئیچ VGA اتوماتیک ، سوئیچ دستی VGA و ... را به شما ارائه می دهد.

  در هنگام خرید سوئیچ و اسپلیتر، به حداکثر کیفیت تصویر پشتیبانی شده توسط آن توجه داشته باشید. سوئیچ و اسپلیتر بسته به مدل می تواند از کیفیت های 3D (سه بعدی)، 4K، 2K، full HD و ... پشتیبانی کنند. اگر قصد خرید سوئیچ و اسپلیتر را دارید، می توانید محصول موردنظر خود را از بین محصولات برندهای ATEN ، Faranet ، K-NET PLUS ، KNET ، lenkeng ، LimeStone ، Orico ، P-net ، V-net و ...خریداری کنید.

 • ماتریکس سوئیچ HDMI

  ماتریکس، اکستندر ماتریکس HDMI و ماتریکس سوئیچ HDMI وسایلی هستند که با استفاده از آن ها می توان چند دستگاه منبع را به چند خروجی (پخش کننده) متصل کرد و به کمک آن، دیتاهای هر دستگاه منبع را به طور دلخواه برای پخش از هر کدام از خروجی ها انتخاب کرد.

  با خرید ماتریکس HDMI ، نیاز به خرید چند اسپلیتر و سوئیچ از بین می رود و می توانید با خرید یک ماتریکس، ضمن ایجاد ارتباط بین تمامی دستگاه های منبع و پخش کننده ها، در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

  ماتریکس HDMI را می توان یکی از رایج ترین و کاربردی ترین انواع ماتریکس های صوتی و تصویری به شمار آورد. خرید ماتریکس HDMI برای استفاده در استودیوها، فروشگاه های بزرگ، مراکز نظارت و اتاق های کنترل، سالن های کنفرانس و سمینار و ... بسیار کاربردی است.

  با خرید ماتریکس HDMI می توانید چند دستگاه منبع (کامپیوتر، PS4، PS5، دستگاه پخش بلوری، دستگاه ضبط DVR، دستگاه های صوتی و تصویری و ...) را به طور همزمان به چند نمایشگر (تلویزیون، ویدئوپروژکتور، مانیتور و ...) متصل کرد و تصویر هر کدام از این وسایل منبع را بین نمایشگر ها جا به جا کرد.

  تعداد پورت یکی از مهم ترین نکات در خرید ماتریکس HDMI است. ماتریکس ها به صورت” X در “ X نامگذاری می شوند که عدد اول به معنای تعداد ورودی ها (دستگاه های منبع) و عدد دوم به معنای تعداد خروجی ها (دستگاه های پخش کننده) است.

  یک ماتریکس 2 در 4 به شما این امکان را می دهد تا تصاویر 2 دستگاه منبع (مثلا یک کامپیوتر و یک دستگاه پخش بلوری) را از طریق 4 نمایشگر (مثلا 2 تلویزیون، 1 مانیتور و یک ویدئوپروژکتور) پخش کنید.

  در هنگام خرید ماتریکس HDMI، به برد آن نیز توجه داشته باشید. برد یا متراژ ماتریکس باید بر اساس فاصله بین دستگاه ها انتخاب شود. در خانه یا استودیوهای کوچک، فاصله دستگاه ها از یکدیگر زیاد نیست و ماتریکس های دارای برد کوتاه پاسخگوی نیاز شما خواهند بود؛ اما در فروشگاه های بزرگ، اتاق های کنترل و نظارت، سالن ها، استودیوهای بزرگ و ... نیاز به ماتریکس با برد بیشتر است.

  اگر می خواهید محیط کاری شما منظم تر باشد و کمتر شاهد دست و پاگیر شدن کابل ها شوید، توصیه می کنیم از ماتریکس با قابلیت نصب دیواری استفاده کنید.

  بستر انتقال ماتریکس HDMI نیز بسیار اهمیت دارد. ماتریکس HDMI می تواند صدا و تصویر را از سه طریق شبکه، وایرلس و کابل HDMI منتقل سازد.

  اکستندر ماتریکس HDMI یکی از مهم ترین انواع ماتریکس هاست که ضمن دارا بودن قابلیت ماتریکس، امکان برقراری ارتباط بین دستگاه های منبع و پخش کننده را در فواصل دور فراهم می سازند. پس اگر دستگاه های شما در فاصله دور از یکدیگر قرار دارند، اقدام به خرید اکستندر ماتریکس HDMI کنید.

  امروزه برخی از ماتریکس های HDMI دارای ریموت کنترل هستند که کنترل این وسایل از راه دور را بسیار ساده می کند. یکی دیگر از مهم ترین مواردی که در خرید ماتریکس HDMI موثر است، کیفیت تصاویر انتقالی ماتریکس است. کیفیت تصویر ماتریکس HDMI می تواند کیفیت full HD، 2K، 4K و نیز تصویر 3D (سه بعدی) باشد.

  از برندهای مشهور سازنده ماتریکس، که در فروشگاه آسارایان می توان آنها را تهیه کرد، می توان به برند های Faranet و lenkeng اشاره کرد. خرید ماتریکس فرانت به دلیل کیفیت بالای محصولات این برند، امروزه توصیه می شود.

 • ماتریکس سوئیچ VGA

  ماتریکس یا ماتریس ویدئو سوئیچر، به عنوان یک سوئیچ ماتریس ، هر ورودی می تواند به طور مستقل به هر یا همه خروجی ها متصل شود ، و ورودی های صوتی و تصویری از هر دستگاه منبع نیز می تواند به طور مستقل سوئیچ شود ، نهایت انعطاف پذیری و کنترل را در هر نصب صوتی / تصویری چند صفحه ای به شما می دهد .

  توضیح دیگر، ماتریکس سوئیچ VGA وسایلی هستند که با استفاده از آن ها می توان چند دستگاه منبع را به چند خروجی (پخش کننده) متصل کرد و به کمک آن، دیتای هر دستگاه را به طور دلخواه برای پخش از هر خروجی انتخاب کرد.

  با خرید ماتریکس VGA، نیاز به خرید چند اسپلیتر و سوئیچ از بین می رود و می توانید با خرید یک ماتریکس، ضمن ایجاد ارتباط بین تمامی دستگاه های منبع و پخش کننده، در هزینه ها صرفه جویی کنید.

  ماتریکس VGA را می توان یکی از کاربردی ترین انواع ماتریکس های صوتی و تصویری به شمار آورد. خرید ماتریکس VGA برای استفاده در استودیوها، فروشگاه های بزرگ، مراکز نظارت و اتاق های کنترل، سالن های کنفرانس و سمینار و ... بسیار کاربردی است.

فروش آنلاین اسپلیتر / سوئیچ / ماتریکس تصویری

اسپلیتر تصویر دستگاهی است که پورت ورودی خود را همزمان بر روی دو یا چند نمایشگر انتقال می دهد.

سوئیچ ها برعکس اسپلیتر می توانند چندین ورودی از دستگاه های مختلف داشته باشند و بسته به نیاز کاربر در هر زمان تصویر یکی از ورودی ها را بر روی نمایشگر انداخت.ماتریکس ها ترکیبی از اسپلیتر و سوئیچ می باشند.

فروش آنلاین اسپلیتر / سوئیچ / ماتریکس تصویری

اسپلیتر تصویر دستگاهی است که پورت ورودی خود را همزمان بر روی دو یا چند نمایشگر انتقال می دهد.

سوئیچ ها برعکس اسپلیتر می توانند چندین ورودی از دستگاه های مختلف داشته باشند و بسته به نیاز کاربر در هر زمان تصویر یکی از ورودی ها را بر روی نمایشگر انداخت.ماتریکس ها ترکیبی از اسپلیتر و سوئیچ می باشند.

بیشتر