سرور 

 • خرید محصول
  Chenbro SR209 :: سرور ایستاده چنبرو

  - فن های خنک کننده دوتایی PWM   - پشتیبانی از 7 اسلات PCIe تمام قد- 4 عدد درایو سخت 2.5 و 3.5 اینچ Hot Swap - پشتیبانی از ATX PSU منعطف یا CRPS PSU اضافه- پشتیبانی از CPU E3-1200 v5/v6 اینتل، TDP تا 80W، تا 4 عدد DIMMs و پشتیبانی از حداکثر حافظه تا 64GB

  ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول
  Chenbro RM14604 :: سرور رکمونت چنبرو

  - پشتیبانی از 1 اسلات PCIe تمام قد- پشتیبانی به عنوان Option از ODD باریک- 4 عدد درایو سخت 2.5 و 3.5 اینچ Hot Swap- پشتیبانی از 2 عدد درایو سخت داخلی 2.5 اینچی- پشتیبانی از ATX PSU منعطف یا CRPS PSU اضافه- فن های خنک کننده PWM سه عدد 4028 تا t=56mm- پشتیبانی از CPU E3-1200 v5/v6 اینتل، TDP تا 80W، تا 4 عدد DIMMs و پشتیبانی از حداکثر حافظه تا 64GB

  ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف

سرور

سرویس دهنده یا سرور یک برنامه یا دستگاه کامپیوتری است که خدماتی را به برنامه رایانه ای دیگر و کاربر آن ارائه می دهد که به آن کلاینت یا سرویس گیرنده می گویند. در دیتاسنتر؛ کامپیوتر فیزیکی که برنامه سرور روی آن کار می کند اغلب به عنوان سرور شناخته می شود. این دستگاه ممکن است یک سرور اختصاصی باشد یا برای اهداف دیگر استفاده شود.

در مدل برنامه ن...

سرور

سرویس دهنده یا سرور یک برنامه یا دستگاه کامپیوتری است که خدماتی را به برنامه رایانه ای دیگر و کاربر آن ارائه می دهد که به آن کلاینت یا سرویس گیرنده می گویند. در دیتاسنتر؛ کامپیوتر فیزیکی که برنامه سرور روی آن کار می کند اغلب به عنوان سرور شناخته می شود. این دستگاه ممکن است یک سرور اختصاصی باشد یا برای اهداف دیگر استفاده شود.

در مدل برنامه نویسی کلاینت سرور یک برنامه سرور منتظر است و درخواست های برنامه های کلاینت را که ممکن است در یک کامپیوتر یا سایر کامپیوترها اجرا شوند را برآورده می کند. یک برنامه کاربردی در رایانه ممکن است به عنوان کلاینت با درخواست خدمات از برنامه های دیگر و به عنوان یک سرور درخواست از برنامه های دیگر عمل کند.

نحوه کار سرورها

اصطلاح سرور می تواند به یک ماشین فیزیکی؛ یک ماشین مجازی یا نرم افزاری که خدمات سرور را انجام می دهد اشاره داشته باشد. نحوه عملکرد سرور بسته به نحوه استفاده از کلمه سرور متفاوت است.

سرورهای فیزیکی و مجازی

سرور فیزیکی صرفا کامپیوتری است که برای اجرای نرم افزار سرور استفاده می شود. تفاوت های بین سرور و کامپیوتر دسکتاپ را در ادامه مورد بحث قرار می دهیم.

سرور مجازی یک نمایش مجازی از سرور فیزیکی است. مانند یک سرور فیزیکی؛ یک سرور مجازی شامل سیستم عامل و برنامه های کاربردی خود است. اینها جدا از سایر سرورهای مجازی که ممکن است در سرور فیزیکی اجرا شوند، جدا نگه داشته می شوند.

فرایند ایجاد ماشین های مجازی شامل نصب یک جزء نرم افزاری به نام hypervisor روی سرور فیزیکی است. وظیفه hypervisor این است که سرور فیزیکی را قادر به عملکرد به عنوان میزبان مجازی سازی کند. میزبان محازی سازی منابع سخت افزاری سرور فیزیکی؛ مانند پردازنده، حافظه، هارد و پهنای باند شبکه را در دسترس یک یا چند ماشین مجازی قرار می دهد.

یک کنسول اداری به مدیران این امکان را می دهد که منابع سخت افزاری خاصی را به هر سرور مجازی اختصاص دهند. این به طور چشمگیری هزینه های سخت افزاری را کاهش می دهد چون یک سرور فیزیکی می تواند چندین سرور مجازی را اجرا کند؛ در مقابل هر بار کاری به سرور فیزیکی خاص خود نیاز دارد.

کامپیوترهای دسکتاپ در مقابل سرورها

بین کامپیوترهای دسکتاپ و سرورها شباهت ها و تفاوت هایی وجود دارد. اکثر سرورها بر اساس پردازنده های X86/X64 طراحی شده اند و می توانند همان کد سیستم دسکتاپ X86/X64 را اجرا کنند. بر خلاف اکثر کامپیوترهای دسکتاپ، سرورهای فیزیکی اغلب شامل چندین سوکت پردازنده و تصحیح خطا در حافظه هستند. سرورها همچنین به طور کلی از حافظه بسیار بیشتری نسبت به اکثر کامپیوترهای دسکتاپ پشتیبانی می کنند.

از آنجا که سخت افزار سرور معمولا بارهای کاری بسیار مهم را اجرا می کند، تولیدکنندگان سخت افزار سرور؛ دستگاه هایی را طراحی می کنند که از اجزای اضافی پشتیبانی می کنند. ممکن است یک سرور مجهز به پاور سرور و یا کارت شبکه سرور اضفی باشد. این اجزای اضافی به سرور اجازه می دهد تا حتی در صورت خرابی یک قطعه مهم به عملکرد خود ادامه دهد.

سخت افزار سرور از نظر فرم فاکتور با سخت افزار دسکتاپ متفاوت است. کامپیوترهای دسکتاپ مدرن اغلب به صورت تاورهای کوچک وجود دارند که برای قرار گرفتن در زیر میز طراحی شده اند. گرچه هنوز فروشندگانی وجود دارند که سرورهای تاور را ارائه می دهند اما اکثر سرورها به گونه ای طراحی شده اند که روی رک نصب شوند. بسته به میزان فضای رکی که آنها اشغال می کنند؛ این سرورهای رکمونت دارای فرم فاکتور 1U، 2U یا 4U هستند. سرورهای 2U دو برابر فضای رک را نسبت به سرورهای 1U اشغال می کنند.

یکی دیگر از تفاوت های مهم بین کامپیوترهای دسکتاپ و سرور؛ سیستم عامل است. یک سیستم عامل دسکتاپ ممکن است بتواند برخی عملکردهای شبیه به سرور را انجام دهد اما برای جایگزینی یک سیستم عامل سرور طراحی یا مجوز نگرفته است. برای مثال، ویندوز 10؛ یک سیستم عامل دسکتاپ است.

انواع سرورها

سرورها اغلب از نظر هدفی که دارند به دسته هایی تقسیم می شوند که در ادامه چند نمونه از آنها را لیست کرده ایم:

سرور وب: برنامه کامیپوتری که صفحات یا فایل های HTML درخواست شده را ارائه می دهد.

سرور برنامه: برنامه ای در رایانه در شبکه توزیع شده که منطق کسب و کار را برای یک برنامه کاربردی ارائه می دهد.

سرور پروکسی: نرم افزاری که به عنوان واسط بین یک دستگاه مانند رایانه و سرور دیگری که کاربر از آن درخواست خدمات می کند عمل می کند.

سرور ایمیل: برنامه ای که ایمیل های دریافتی از کاربران محلی و فرستنده های از راه دور را ارسال و ایمیل های خروجی را برای تحویل ارسال می کند.

سرور مجازی: برنامه ای که روی یک سرور اشتراکی اجرا می شود و به گونه ای پیکربندی می شود که به نظر می رسد هر کاربر کنترل کامل یک سرور را دارد.

سرور تیغه ای: یک شاسی سرور که دارای چندین برد الکترونیکی نازک و ماژولار است. هر تیغه به تنهایی یک سرور است که اغلب به یک برنامه اختصاص داده می شود.

سرور فایل: کامپیوتری که مسئول ذخیره سازی و مدیریت فایل های داده است تا سایر کامپیوترهای موجود در شبکه به آنها دسترسی داشته باشند.

سرور پایگاه داده: مسئول میزبانی یک یا چند پایگاه داده است.

سرور چاپ: به کاربران امکان دسترسی به یک یا چند پرینتر متصل به شبکه را می دهد.

سرور تاور: شبیه به کیس کامپیوتر می باشد اما دارای قطعات حرفه ای تر می باشد.

سرور رکمونت: این سرورها به گونه ای طراحی شده اند که در رک نصب شوند.

قطعات سرور

سرورها از چندین قطعه مختلف تشکیل شده اند. در سطح سخت افزاری سرورها معمولا از یک شاسی رک متشکل از منبع تغذیه؛ برد؛ یک یا چند پردازنده، حافظه، رابط شبکه، هارد تشکیل شده اند. اکثر قطعات سرور از طریق یک پورت اختصاصی شبکه مدیریت می شوند.

بیشتر