راهنمای خرید کیس گرین Green X5 Fusion
یکی از زیبا ترین کیس های گرین Green X5 Fusion می باشد . شکلی متفاوت و حرفه ای از نظر ظاهری . کیسی که با نام جادوی طرای گرین در بین کاربران شناخته شده است .  این قبیل کیس ها که به کیس های گیمینگ (Extreme Gaming Chassis) معروف هستند همانطور که از نامشان هم پیداست مخصوص علاقه مندان به بازی طراحی شده اند. اکثر گیمرهای حرفه ای اغلب از کمبود فضا برای کارت های گرافیک و مادربردهای حرفه ایشان ناراحت بوده و از دغدغه همیشگی این گونه افراد بوده است که شرکت گرین با طراحی این مدل از کیس ها این مشکل را برطرف نموده است. یکی از این مدل کیس های گیمینگ، X5 Fusion می باشد که هم از نظر طراحی و هم تکنولوژی جایگاه بالایی را به خود اختصاص داده است. این مدل از الگوی کیس Fusion طراحی گردیده است و امکانات و توانمندی های جدید و بیشتری را برای پنل جلو و اسکلت داخلی خود ایجاد نموده که در ادامه به طور مفصل به ویژگی ها و فناوری های این کیس زیبا خواهیم پرداخت.

 قابلیت پشتیبانی از کارت های گرافیکی حرفه ای تا طول 400mm
کیس گرین X5 Fusion به صورت استاندارد دارای قابلیت نصب کارت های گرافیکی حرفه ای تا طول 290mm می باشد که از جمله این کارت های گرافیک می توان به HD7970 و GTX680 اشاره نمود.
اما ایکس 5 فیوژن یک ویژگی دیگر دارد که شما را شگفت زده می کند.محفظه میانی این کیس که با رنگ قرمز کاملا مشخص است با فشار یک اهرم از اسکلت این کیس جدا شده تا قابلیت نصب کارت های گرافیک تا طول 400 میلی متر نیز به وجود آید،جدیرتین و قوی ترین تراشه های گرافیکی (HD7990,R9 290X,GTX690,GTX780 TI) قابلیت نصب در این کیس را پیدا می کنند.این یک مزیت فوق العاده برای یک گیمر حرفه ای محسوب می شود زیرا دیگر دغدغه قرار نگرفتن این چنین کارت های گرافیکی را درون کیس نخواهند داشت. همچنین قابلیت نصب تا سه کارت گرافیک حرفه ای به واسطه تعبیه 7 عدد Expansion Slot در سینی پشت وجود دارد.

 نمایشگر زیبا و هوشمند X5 Fusion گرین
مهم ترین ویژگی کیس گرین X5 Fusion طراحی زیبای پنل جلو و به خصوص نمایشگر هوشمند آن است. نمایشگر فیوژن در قسمت بالای پنل جلو به جهت مشاهده آسان تر نصب گردیده است. این صفحه نمایشگر رنگی دارای قابلیت هایی نظیر نمایش میزان دمای محیط داخلی کیس، نمایش زمان کارکرد سیستم از زمان روشن شدن و نمایش عملکرد هاردها می باشد. در طرفین صفحه نمایشگر نیز دو ولوم کنترل کننده برای کنترل فن ها و ورودی و خروجی هوا در فضای داخلی کیس وجود دارد. ولوم سمت چپ به منظور کنترل دور فن با قابلیت تنظیم متناسب با دمای داخلی و ولوم سمت راست هم قابلیت تخلیه هوای خروجی را بر عهده دارند. در زیر نمایشگر هم در پنل جلویی کیس فیوژن یک پورت eSATA، دو پورت USB2.0، دو پورت USB3.0، پورت های صدا در هر دو حالت HD تعبیه شده است، دکمه راه اندازی سیستم و کلید(Power) نیز جز جدا نشدنی هر سیستمی می باشد که در تصویر می توانید آن ها را مشاهد نماید.

 کیس اسکلت معکوس در گروه Advance Middle Tower
کیس ایکس 5 فیوژن ساخت گرین دارای طراحی حرفه ای و معکوس فضای داخلی (Advance Middle Tower) است. طراحی اسکلت معکوس آن به گونه ای است که پاور در قسمت پایین کیس و مادربرد در قسمت بالای کیس نصب می گردد. این شکل طراحی موجب کارکرد بهتر و افزایش طول عمر پاور می گردد. در اسکلت های متداول که پاور در قسمت بالای کیس نصب می شود، گرمای محیط داخلی کیس، خصوصا گرمای پردازنده تاثیر منفی بر عملکرد، کولینگ و طول عمر پاور می گذارد. به همین منظور و برای برطرف کردن این مشکل در طراحی کیس های حرفه ای که در آن ها از قطعات گران تر و با مصرف انرژپی بالا تر استفاده می شود، پاور در قسمت پایین کیس تعبیه شده است. دیگر ویژگی مهم اسکلت این کیس استقامت و پایداری بالای آن به دلیل استقرار سنگین ترین قطعه سیستم (پاور) در قسمت پایین کیس است.

 پورت های جدید USB3.0
قابلیت استفاده از حداکثر سرعت انتقال داده ها و امکان به کارگیری پورت های USB3.0 جلوی کیس به عنوان درگاه های USB2.0 برای مادربردهای قدیمی که از کانکتور 20Pin USB3.0 پشتیبانی نمی کنند در این کیس در نظر گرفته شده است.

 فضای داخلی برای نصب مادربرد سایز بزرگ CEB Form Factor
کیس ایکس 5 فیوژن ساخت گرین، دارای طراحی جدید اسکلت معکوس است که منجر به نصب پاور در قسمت پایین کیس جهت افزایش بازدهی سیستم خنک کنندگی کیس می گردد. شما قادر خواهید بود تا انواع مادربردهای حرفه ای جدید در سایزهای 12”x10.5” CEB, 12”x9.6”ATX, mATX و کارت های گرافیک حرفه ای تر و با ابعاد بزرگتر تا طول 400mm را نیز درون خود جای دهد مانند کارت های گرافیک HD6990 و GTX590. همچنین این کیس دارای ابعاد بیرونی با ارتفاع 450mm، پهنای 250mm وعمق 510mm می باشد.جنس ورق اسکلت X5 از نوع استیل ژاپنی
( Japanese SECC) و با ضخامت 0.7mm بوده و پوشش بیرونی و درونی این کیس هم آنتی استاتیک با ترکیب مشکی و قرمز در جهت زیبایی هر چه بیشتر فضای داخلی کیس مذبور می باشد. 

خنک کنندگی عالی با بهره گیری از پنج عدد فن
 کیس ایکس 5 فیوژن، دارای قابلیت باز نمودن پوشش روبروی فن جلوی کیس، جهت افزایش حجم ورودی هوا به محفظه هارد می باشد. همچنین بر روی قاب پلاستیکی کاور بغل های راست و چپ دو شیار به جهت کولینگ بهتر محفظه هاردها تعبیه گردیده است. در این کیس پنج عدد فن عرضه شده است که از این تعداد سه عدد فن 12 سانتی متری، یک فن 14 سانتی متری و یک فن 20 سانتی متری می باشد. چیدمان فن های این کیس به شرح ذیل است :

  1.     یک فن 14 سانتی متری کم صدا و بدنه دودی شفاف با نور LED قرمز رنگ در قسمت جلو (ورودی هوا)
  2.     یک فن 20 سانتی متری کم صدا و بدنه شفاف با نور LED قرمز رنگ در قسمت کاور چپ (ورودی هوا)
  3.     دو فن 12 سانتی متری کم صدا و بدنه دودی شفاف با نور LED قرمز رنگ در قسمت سقف (خروجی هوا)
  4.     یک فن 12 سانتی کم صدا در قسمت پشت (خروجی هوا)


در این کیس پیشرفته تمامی بخش های ورودی هوا دارای فیلتر غبار با قابلیت شستشو می باشند.این فیلترهای سلولوزی، علی رغم کاهش 70 درصدی ورود غبار به فضای داخلی کیس، تاثیر کمتر از 10 درصد بر حجم و فشار هوای فن ها دارند. همچنین یک شیار 12 سانتی متری به همراه فیلتر ضدغبار هم در قسمت پایین کیس تعبیه شده که قابلیت نصب ششمین فن که 12 سانتی متری و برای ورودی هوا کاربرد دارد می باشد.
قیمت انواع کیس گرین (کلیک کنید )