راهنمای خرید و بررسی کیس Dragon Pro دراگون
کیس های شرکت گرین از نظر کیفیت و قیمت نسبت به محصولات مشابه دارای ویژگیهای خوبی می باشد که نیاز هر کاربر را تا حد قابل ملاحضه ای بر آورده می کند .  یکی از این کیس های مدل Dragon Pro می باشد . طرحی متفاوت با ظاهری زیبا .  کیس اسکلت معکوس دراگون پرو گرین، توسط یکی از شرکای تجاری گرین به نام Lian Li طراحی و تولید شده است. فضای داخلی گسترده، امکانات جالب توجه و قدرت خنک کنندگی بالا، Dragon Pro را به یک محصول با کیفیت مناسب جهت سیستم های پیشرفته تبدیل نموده است. از ویژگی های مهم این کیس ساخت گرین می توان به اختصاص دادن فضای کافی برای نصب انواع کارت های گرافیک قدرتمند تا طول 400 میلی متر و مادربردهای غول آسا تا سایز L-ATX اشاره کرد. بدین ترتیب گرین با طراحی این کیس توانسته مشکل اکثر کاربران که از نبود فضای کافی در کیس های خود برای قرار دادن این چنین قطعاتی ناراضی بودند را برطرف نماید. همچنین سه عدد فن نصب شده وظیفه خنک سازی این کیس را بر عهده دارند و شما قادر به نصب 2 فن دیگر هم بر روی آن می توانید باشید که در مجموع 5 فن خواهید داشت. در ادامه به کلیه ویژگی ها و امکانات این کیس خواهیم پرداخت.

 کیس اسکلت معکوس در گروه Advance Middle Tower
کیس Dragon Pro ساخت گرین دارای طراحی حرفه ای و معکوس فضای داخلی (Advance Middle Tower) است. طراحی اسکلت معکوس آن به گونه ای است که پاور در قسمت پایین کیس و مادربرد در قسمت بالای کیس نصب می گردد. این شکل طراحی موجب کارکرد بهتر و افزایش طول عمر پاور می گردد. در اسکلت های متداول که پاور در قسمت بالای کیس نصب می شود، گرمای محیط داخلی کیس، خصوصا گرمای پردازنده تاثیر منفی بر عملکرد، کولینگ و طول عمر پاور می گذارد. به همین منظور و برای برطرف کردن این مشکل در طراحی کیس های حرفه ای که در آن ها از قطعات گران تر و با مصرف انرژپی بالا تر استفاده می شود، پاور در قسمت پایین کیس تعبیه شده است. دیگر ویژگی مهم اسکلت این کیس استقامت و پایداری بالای آن به دلیل استقرار سنگین ترین قطعه سیستم (پاور) در قسمت پایین کیس است.

 قابلیت پشتیبانی از کارت های گرافیکی حرفه ای تا طول 400mm
کیس گرین Dragon Pro دارای قابلیت نصب کارت های گرافیکی حرفه ای تا طول 400mm به واسطه هشت عدد E-Slots در حالت پیکربندی سه تایی (way-3) است، از جمله این کارت ها می توان به (HD7990,R9 290X,GTX690,GTX780) اشاره کرد. این یک مزیت فوق العاده برای یک گیمر حرفه ای محسوب می شود زیرا دیگر دغدغه قرار نگرفتن این چنین کارت های گرافیکی را درون کیس نخواهند داشت.

 فضای داخلی برای نصب مادربرد سایز بزرگ L-ATX Form Factor
کیس Dragon Pro ساخت گرین، دارای طراحی جدید اسکلت معکوس (Advance Middle Tower) است که منجر به نصب پاور در قسمت پایین کیس جهت افزایش بازدهی سیستم خنک کنندگی کیس می گردد. شما قادر خواهید بود تا انواع مادربردهای حرفه ای جدید در سایزهای 12”x10.5” CEB, 12”x9.6”ATX, mATX, mini ITX, L-ATX و کارت های گرافیک حرفه ای تر و با ابعاد بزرگتر تا طول 400mm را نیز درون این کیس جای دهید، مانند کارت های گرافیک
(HD7990,R9 290X,GTX690,GTX780). همچنین این کیس دارای ابعاد بیرونی با ارتفاع 475mm، پهنای 210mm وعمق 505mm می باشد.جنس ورق اسکلت دراگون پرو از نوع استیل ژاپنی (Japanese SECC) و با ضخامت 0.8mm بوده و پوشش بیرونی و درونی این کیس هم آنتی استاتیک با ترکیب رنگ مشکی است.


 نصب سریع و آسان هارد دیسک ها و درایوهای نوری
 در کیس دراگون پرو، براکت های فنری ضد لرزش در قسمت Expansion Slots با قابلیت جابجایی و نصب سریع کارت ها وجود دارد. در کل این کیس قابلیت پشتیبانی از:

    نصب سه عدد هارد دیسک درایو ( HDD) در سایز متداول 3.5 اینچی و تا دو عدد در سایز جدید 2.5 اینچی (SSD)
    نصب تا سه عدد اپتیکال دیسک درایو (ODD) در سایز متداول 5.25 اینچی

 سیستم مدیریت کابل کشی
یکی از نیازهای کاربران حرفه ای امروزی، قابلیت مدیریت و تنظیم کابل کشی در فضای داخلی کیس می باشد. چرا که علاوه بر بحث زیبایی اسمبلینگ سیستم، دارای دو نکته مهم فنی می باشد. اول اینکه با تنظیم کابل ها و عبور آنها از فضاهای تعیین شده، مانع انتشار گرمایش کابل ها در فضای عمومی داخلی کیس خواهیم بود.دوم آنکه معمولا حجم انبوه کابل ها در فضای داخلی سیستم های حرفه ای، مانع از عبور صحیح جریان هوا در فضای داخلی کیس خواهد شد. لذا در طراحی این کیس، از روشی جدید در سیستم کابل کشی فضای داخلی کیس استفاده شده که دارای ابزارآلات مخصوص جهت تنظیم کابل ها می باشد.

قیمت انواع کیس گرین (کلیک کنید )