راهنمای خرید سی پی یو Intel Pentium G850
اینتل پیشگام در تولید پردازنده در دنیا اینبار محصول جدیدی را برای سیستم های خانگی روانه بازار کرده است که در کنار قیمت دارای مشخصات فنی خوبی نیز می باشد . سی پی یو Intel Pentium G850 نام محصول مورد نظر می باشد که با قیمت 190 هزار تومان در حال حاضر در بازار کامپیوتر به فروش میرسد .G850 یکی از اعضای خانواده پردازنده های پنتیوم (Pentium) با مهندسی معماری سندی بریج است که با معماری ساخت 32 نانومتری و برای سوکت LGA1155 طراحی و تولید شده است. G850 دارای دو هسته پردازشی در فرکانس عملیاتی 2.9GHz است. به لطف تراشه گرافیکی در دل این پردازنده نیازهای رایج گرافیکی نظیر تماشای فیلم یا مرور صفحات اینترنت بدون کارت گرافیک اختصاصی میسر میشود.پردازنده های خانواده پنتیوم سندی بریج برای داشتن یک رایانه رومیزی با سطح کارایی روزمره یک انتخاب ایده آل هستند.
پردازنده های سندی بریج پنتیوم شامل دوهسته پردازشی فیزیکی هستند که به صورت همزمان به پردازش بسته های اطلاعاتی می پردازند. پردازش موازی سبب دستیابی به کارایی بهتر و رسیدن به زمان پاسخ گویی سریعتر هنگام اجرای برنامه های کاربردی میشود و امکان پشتیبانی از سیستم عامل و برنامه های 64 بیتی را مهیا میکند.فناوری ساخت 32 نانومتری به دلیل کوتاه تر کردن فاصله میان اجزای اصلی سازنده پردازنده(ترانزیستورها) کاهش مصرف انرژی سبب گردیده است.

هسته گرافیکی به کار گرفته شده در دل پردازنده های سندی بریج خانواده Pentium اینتل، به نیاز شما برای کاربرد های روزمره و لذت بردن از یک تجربه بصری، بدون نیاز به کارت گرافیکی اختصاصی پاسخ گفته است. تراشه گرافیکی HD داخلی این پردازنده می تواند تصاویر را با کیفیت و شفافیت مناسب و رنگ واقعی نمایش دهد.

فناوری Intel Smart Cache بر اساس حجم کار هر یک از واحد های پردازنده، حافظه پنهان سطح سوم موسوم به L3 Cache را به صورت پویا بین تمام هسته ها به اشتراک می گذارد. عدم نیاز به بارگذاری مجدد داده های تکراری موجود در حافظه، دسترسی سریعتری را به اطلاعات مورد نیاز برای هر هسته فراهم می آورد و موجب می شود که تمام حافظه به صورت مفید مورد استفاده قرار گیرد. در مجموع این فناوری باعث کاهش زمان تاخیر و بهبود عملکرد سیستم می شود.
تکنولوژی Enhanced Intel SpeedStep که به اختصار EIST خوانده میشود به صورت خودکار وظیفه تنظیم ولتاژ پردازنده و فرکانس هسته را بر اساس بار پردازشی رو آن برعهده دارد.این فناوری با کاهش مصرف انرژی، گرمای تولید شده از پردازنده را نیز کاهش میدهد.این به معنی کاهش صدای نویز حاصل از فن در رایانه و افزایش عمر سیستم شماست.

مقالات مرتبط :

قیمت انواع پردازنده اینتل (کلیک کنید)