جدیدترین مادربردهای گیگابایت

گیگابایت یکی از 5 برند مطرح تولید کننده مادربرد می باشد که همیشه یک سرو گردن نسبت به رقبا در بعضی از محصولات بالاتر بوده است . مادربرد های تولیدی این شرکت دارای کیفیت و مشخصات فنی خوبی می باشند .  اخبار منتشر شده در نمایشگاه CeBIT حاکی از آن است که گیگابایت در رابطه با تازه ترین مادربردهای خود اطلاعاتی منتشر کرده است. Z87X-OC که برای اورکلاکر ها طراحی شده است، مبتنی بر چیپ ست Z87، جدیدترین چیپ ست کمپانی اینتل است و در واقع پرچم دار سری جدید مادربرد ها مبتنی بر سوکت 1150 گیگابایت محسوب می شود. این محصول از اورکلاک پردازنده های نسل چهارم Core اینتل، Haswell K-series پشتیبانی می کند. همچنین 3 شکاف PCI-Express 3.0 x16 و یک شکاف PCIe Gen 2.0 x4، به علاوه یک PCI-Express 2.0 x1 و دو PCI روی این محصول تعبیه شده است. HDMI، DisplayPort هم از درگاه های تصویری این محصول هستند.

به دنبال آن، Z87-UD5H، Z87X-UD3H و برای محصولات مقرون به صرفه تر، Z87X-D3H طراحی شده اند که هرکدام بسته به کاربری خود، در تعداد فاز های مدار تغذیه، انواع شکاف ها و درگاه های ورودی و خروجی متنوع هستند. برای مثال، Z87X-UD5H دارای 8 درگاه SATA 6 است.

 
گیگابایت معمولاً عرضه سری جدید مادربردهایش را با یک مادربرد تخصصی شروع می کند. از آنجاییکه گستره مدل های مادربرد های گیگابایت بسیار وسیع است، می بایستی منتظر عرضه چندین مدل متنوع دیگر و مبتنی بر چیپ ست های Z87، Z85، H87، Q87، Q85 و B85 از سوی گیگابایت باشیم.

چیپ ست Z87 اینتل، به طور ذاتی از شش درگاه SATA 6 و شش درگاه USB 3.0 پشتیبانی می کند. این چیپ ست برای اورکلاکر ها و حرفه ای ها طراحی شده است و اجازه می دهد تا از ترکیب های گرافیکی CFX و SLI سه مسیره (استفاده از 3 کارت گرافیک به طور همزمان) استفاده کنند. همچنین پشتیبانی از فن آوری های جدید اینتل مانند vPro و Rapid Storage Technology توسط این چیپ ست ممکن می شود.

قیمت انواع مادربرد گیگابایت (کلیک کنید)