بررسی اجمالی مادربرد گیگابایت H81M-S2PH

سری هاسول جایگزین پردازنده های آیوی بریج شده است . سوکتی که از نظر سخت افزاری دارای مشخصات فنی خوبی نسبت به مدل های قدیمی تر می باشد . این تفاوت نه فقط از نظر سوکت بلکه از نظر پردازش و توان مصرفی هم نسبت به مدل قبلی حفی برای گفتن دارد .  قیمت این محصولات هم نسبت به سوکت LGA 1155 زیاد تفاوتی ندارد و این یک ویژگی خوب به حساب می آید . 

این مادربرد شاید در نگاه اول یک محصول معمولی با امکانات ناچیز به نظر آید، اما با یک بررسی ساده متوجه خواهیم شد که مجهز به امکاناتی می باشد که تنها برخی از مادربردهای گران قیمت از آنها پشتیبانی می کنند. از جمله این امکانات می توان به بایوس دوگانه، درگاه های USB 3.0 با قابلیت 3x USB Power گیگابایت، درگاه های LAN با محافظت پیشرفته در برابر اختلالات الکترومغناطیسی، خازن های تمام جامد و پشتیبانی از درگاه HDMI و تصاویر با کیفیت خیره کننده 4K اشاره کرد.

علاوه بر این، مادربرد H81M-S2PH مجهز به درگاه های COM و LPT می باشد که برای استفاده از ابزارهای قدیمی با اتصالات نسل قبل بسیار کاربردی می باشد. به همین دلیل این مادربرد با کارایی بالا و قیمت مناسب می تواند انتخابی ایده آل برای دفاتر کار و شرکت ها باشد. همچنین این مادربرد بر پایه فن آوری Ultra Durable 4 Plus طراحی شده است که دوام، پایداری و طول عمر بسیار زیادی را برای آن به همراه خواهد داشت. لایه PCB این مادربرد به نوعی طراحی شده است که در برابر رطوبت بالا نیز مقاوم است و برای مناطق مرطوب نیز گزینه مناسبی می باشد. مادربرد H81M-S2PH گیگابایت مانند تمامی مادربردهای گیگابایت با گارانتی انحصاری سه ساله آواژنگ در بازارهای داخلی موجود می باشد.