بررسی کوتاه مادربرد گیگابایت مدل Z87X-OC

گیگابایت را می توان دومین برند تولید کننده مادربرد در دنیا دانست . برندی که دارای محصولات زیادی می باشد اعم از کارت گرافیک ، مادربرد و قطعات دیگر ولی پرفروشترین و معروفترین محصولات آن مادربرد و کارت گرافیک می باشد .  یکی از مادربردهای تولیدی این شرکت Z87X-OC می باشد .  این مادربرد ساختار منحصر به فردی دارد و به منظور دست یابی به بالاترین رکوردهای اورکلاکینگ تولید شده است. حتی در زمان عرضه این مادربرد، Hicookie (یکی از برجسته ترین اورکلاکرهای دنیا) از آن به عنوان بهترین مادربرد سری Z87 جهت ثبت رکورددهای جدید یاد کرده بود.

حال پس از گذشت مدتی از عرضه رسمی مادربرد Z87X-OC گیگابایت، علاوه بر ثبت چندین رکورد در زمینه های مختلف در وب سایت های مطرح اورکلاکینگ جهانی، این مادربرد موفق به کسب چندین نشان برتر از وب سایت ها و انجمن های سخت افزاری نیز گردیده است. از جمله برخی از این نشان ها می توان به “Best of COMPUTEX 2013” از وب سایت Tom’s Hardware و “Must Have” و “Editor’s Choice” از وب سایت های Tweaktown و Kitguru اشاره کرد.

به تازگی وب سایت معتبر Anandtech این مادربرد را مورد بررسی قرار داده و نشان “Editors’ Choice” را به آن اختصاص داده است. این وب سایت برخی از مهمترین دلایل این انتخاب را امکانات متعدد اورکلاکینگ، پایداری بسیار بالا در بارگذاری های سنگین، دوام بالا و قیمت مناسب Z87X-OC ذکر کرده است. این مادبرد حرفه ای هم اکنون در بازارهای داخل کشور نیز با گارانتی آواژنگ موجود می باشد.