از این به بعد هارد با ظرفیت 8 ترابایت خریداری کنید

فکرش را کنید که برای آرشیو کردن اطلاعات 8 ترابایت فضا داشته باشید . چه کاری انجام میدهید ؟ این خبر خوشی است که از طرف شرکت سیگیت عرضه شده است .  سیگیت اولین تولید کننده هارد درایو با ظرفیت 8 ترابایت در دنیا می باشد .  کمپانی سیگیت سال مالی جاری خود (منتهی به 27 ژوئن 2014) را با یک اتفاق خوب به پایان رساند. براساس جدیدترین گزارش این کمپانی، سود سه ماهه چهارم سیگیت در حدود 3.3 میلیارد دلار تخمین زده شد.
این کمپانی برای نخستین بار در تمامی سال‌های مالی خود مبلغی حدود 2.5 میلیارد دلار را میان سهامداران خود تقسیم کرد که این مسأله نشان از جای پای محکم سیگیت و موقعیت بسیار خوب آن در حرکت به سوی آینده است.

در طول سال مالی 2014، سیگیت عملکرد مالی و عملیاتی بسیار خوبی را از خود نشان داد و سود بسیار خوبی را به سهامدارانش عرضه کرد. به گفته استیو لاکزو مدیر عامل سیگیت، این کمپانی به صورت کاملا استراتژیک در بخش فناوری سرمایه‌گذاری کرده است و همین مسأله این امکان را برای متخصصان سیگیت فراهم ساخت تا خلاقیت و نوآوری خود را در راستای تولید محصولات با ظرفیت بالا و کم مصرف به کار بگیرند و از طریق تولید سیستم‌های ابری جدید و فناوری‌های فلش برای ابزارهای ذخیره‌سازی متصل به ابر توانمندی‌های خود را در جهت ارائه خدمات به طیف گسترده مشتریان و برآورده ساخت نیازهای رو به افزایش آنها بهبود ببخشند.
آقای لاکزو با صحبت در مورد راهکارهای ذخیره‌سازی با ظرفیت بالا از ارسال نخستین محموله هاردهای 8 ترابایتی ویژه مصرف کننده خبر داد.
وی در ادامه گفت: ما واحدهای سازنده هاردهای 8 ترابایتی خود را در اختیار مشتریان بزرگ و ارائه دهندگان خدمات ابری قرار دادیم و خرسندیم که اعلام کنیم بازخورد اولیه از مشتریانمان رضایت بخش و مطلوب بوده است.
آقای لاکزو سخنی در مورد نوع فناوری مورد استفاده در هارد درایوهای 8 ترابایتی سیگیت به میان نیاورد با این حال تصور کلی این است که از تعداد صفحات بیشتری در بدنه این هارد درایوها بهره گرفته و فضای داخلی آنها را از هلیوم پر کرده است.

منبع : داده پرداز رایانه متین