حذف بسیاری از دنبال کننده ها در اینستاگرام

اینستاگرم یا اینستاگرام شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس و ویدئو است که اين امکان را به کاربران خود ميدهد که عکسها و ويدئوهای خود را در ديگر شبکه های اجنماعی نظير فیس‌بوک، توئيتر، تامبلر و فلیکر به اشتراک بگذارند. يک ويژگی متمايز اينستاگرام محدود کردن عکسها به فرم مربع شبيه به عکس دوربینهای اينستماتيک کداک يا پولارويد است. کاربران همچنین میتوانند از فیلترهای دیجیتال برای عکسهایشان استفاده کنند. حداکثر زمان برای ویدئوهای اینستاگرام ۱۵ ثانیه می باشد.

اینستاگرام در اقدامی کاملا عجیب بسیاری از کاربرهای خود را که  معتقد بود صفحه آنها دارای هرزنامه بوده، حذف کرد. این کار باعث خشمگینی کاربران این سرویس پرطرفدار شده است.خواننده رپ، ایکون در این مورد گفته که بیش از 56% از دنبال کننده های خود را از دست داده است. کاربر دیگری هم اظهار کرده که بعد از این واقعه در حدود 99درصد از دنبال کننده هایش را از دست داده است .
بزرگترین حساب کاربری که بیشترین کاربر خود را ازدست داده مربوط به جاستین بیبر و یک شرکت تجاری بودند که بیش از 3 میلیون دنبال کننده خود را از دست داده اند. همچنین چهره های سرشناس ایرانی همچون بهاره رهنما، رضا صادقی، بهنوش بختیاری و جواد رضویان نیز از این موضوع ناخشنود شده اند.

منبع : داده پرداز رایانه متین