عدم پشتیبانی ویندوز 7 در سال 2020

یکی از بهترین ویندوزهایی که تا به امروز به آن کار کرده ام و هنوز علاقه ای به ارتقا به ویندوز 8 ندارم ویندوز 7 می باشد که متاسفانه خبری در سایتهای معتبر خبری پخش ده که ویندوز 7 فقط سال 2020 پشتیبانی می شود . از تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۱۵ سیستم عامل ویندوز ۷ مایکروسافت از مرحله "پشتیبانی اصلی" وارد مرحله "پشتیبانی تمدیدی" وارد شد.

نقل از رجیستر، این نخستین گامی است که مایکروسافت برای بازنشسته کردن سیستم های عامل خود برمی‌دارد و هم‌اکنون به صورت رسمی اعلام کرده است که در تاریخ ۱۴ ژانویه ۲۰۲۰ ویندوز ۷ را به صورت رسمی بازنشسته می‌کند.

ویندوز ۷ یکی از محبوب‌ترین نسخه‌های سیستم عامل رایانه‌ای مایکروسافت محسوب می‌شود و نسبت به نسخه قبلی خود یعنی ویندوز اکس‌پی شرایط پایدارتری در بازار جهانی دارد و البته مانند نسخه بعدی خود یعنی ویندوز ۸ رابط کاربری جدید را شامل نمی‌شود.

در آخرین بررسی صورت گرفته ویندوز ۷ مایکروسافت صاحب ۵۵ درصد بازار جهانی رایانه‌های شخصی بوده است تا با این اتفاق از ویندوز ۸ و ۸.۱ هم رتبه بالاتری را به دست آورد.

با این وجود گفته شده است که تمام نسخه‌های مبتنی بر ویندوز ۷ ابتدای ۲۰۲۰ بازنشسته می‌شوند.
مایکروسافت با تایید این خبر توضیح داد که طی ۵ سال آینده همچنان پشتیبانی‌های خود را از آن ادامه می‌دهد.

البته باید توجه داشته باشید که تغییر مرحله توسعه ویندوز ۷ از "پشتیبانی اصلی" به "پشتیبانی تمدیدی" باعث می‌شود حمایت‌های مایکروسافت از این محصول به صورت رایگان انجام نشود.

منبع : داده پرداز رایانه متین