قبل از خرید تبلت به نکات زیر دقت کنید

تبلت یکی از محصولاتی می باشد که حتما باید قبل از خرید آن به یکسری از نکات توجه کنید تا با مشکل مواجه نشوید .  راهنمای خرید در مورد همه محصولات به این صورت می باشد که باید قبل از خرید مواردی را رعایت کنید .   روز به روز بر کارایی تبلت‌ها افزوده می‌شود و به همین نسبت نیز بر تعداد کاربرانی که لپ‌تاپ خود را کنار گذشته و در زمره کاربران تبلت قرار می‌گیرند هم اضافه می‌‌شود. اگر شما هم در این گروه قرار دارید بهتر است پیش از خرید تبلت این نکات را مد نظر بگیرید:

پلتفرم مورد نظر شما چیست؟
نخستین مسأله‌ای که باید در موردش تصمیم بگیرید نوع پلتفرم تبلت شماست: اندروید، iOS یا ویندوز. این مسأله در واقع شامل مجموعه‌ای از انتخاب‌های فردی و البته انتظارات شما از ابزار موبایلتان است. برای مثال اگر تمام چیزی که می‌خواهید آفیس مایکروسافت است، آنگاه یک تبلت ویندوزی برای شما کفایت خواهد کرد هرچند که تحت شرایطی برنامه‌های آفیس روی آی‌پد هم قابل استفاده هستند.
اما اگر غالبا از برنامه‌های گوگل یا انواع برنامه های مشابه برای کار با Cloud استفاده می‌کنید آنگاه دامنه انتخاب شما گسترده‌تر خواهد شد.

کیبورد تاچ تبلت را امتحان کنید!
اگر تصورتان این است که کیبورد تاچ تبلت برای تایپ و تولید محتوی مناسب است باید بگوییم که سخت در اشتباهید. در واقع اگر عموما با برنامه‌های تولید محتوی نظیر ورد کار می کنید به یک کیبورد فیزیکی نیاز خواهید داشت.
برخی از تبلت‌ها مانند Surface Pro 3 با کاور کیبورد هم کار می‌کنند، با این حال توصیه می‌شود قبل از خرید حتما استفاده از این کیبوردها را امتحان کنید. علاوه بر این می‌توانید از کیبوردهایی که توسط شرکت‌های ثالث عرضه می‌شوند برای انواع آی پد یا تبلت‌های اندرویدی استفاده نمایید.

حافظه تبلت
خوب فرض می‌کنیم که تبلت مورد نظرتان را انتخاب کرده‌اید، اما برای ذخیره‌سازی فایل‌هایتان چه کاری باید انجام دهید؟ آیا به ظرفیت اضافه برای ذخیره‌سازی اطلاعات‌تان نیاز خواهید داشت؟ کلیه تبلت‌ها دست کم دارای 16 گیگابایت حافظه هستند ولی اگر قصد خرید یک تبلت ویندوزی دارید غالبا بهتر است نوع 64 گیگابایتی یا بالاتر را خریداری نمایید. علاوه بر این می‌توانید از سیستم‌های Cloud برای ذخیره سازی و دسترسی به فایل‌های خود استفاده نمایید. همچنین به تازگی حافظه‌های جدیدی به نام OTG Flash Drive یا Connect برای ابزارهای موبایل شامل تبلت و گوشی ارائه شده که در واقع شمایل همان فلش‌مموری‌ها را دارد و به صورت کاملا مستقیم به تبلت شما متصل می‌شوند. کابل‌های OTG هم سری جدیدی از ابزارهای جانبی ارائه شده برای ابزارهای موبایل هستند که می‌توانید از آنها برای انتقال فایل ازابزارهای موبایل یا به داخل آنها استفاده نمایید.

منبع : داده پرداز رایانه متین